Koncerty

Wielkopostne śpiewanie u Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 marca 2011, 12:18

Elwira Śliwkiewicz-Cisak
Elwira Śliwkiewicz-Cisak

W niedzielę (27 marca) o godz. 15 w Bazylice O.O Dominikanów w Lublinie (ul. Złota 9) ojciec Tomasz Dostatni rozpocznie Wielkopostne spotkanie mówiąc o Współczuciu, które powinno być naszym przystankiem na drodze poszukiwania Boga.

Po tajemnicy narodzin zawsze stanie przed nami tajemnica śmierci. Ale i w jednej, i w drugiej nie jesteśmy sami, gdyż tę samą drogę przebył Jezus.

Być może w zrozumieniu tej tajemnicy po ludzku nie do końca dającej się rozwiązać, pomoże muzyka. Ona wyczula naszą wrażliwość, pozwala się uspokoić, wyciszyć i pomyśleć o naszej egzystencji tutaj, na ziemi i tam, po drugiej stronie. Ona pomoże zastanowić się nad słowem głoszonym z ambony i nad tym, jacy jesteśmy na co dzień dla siebie i dla Boga.

W niedzielnym koncercie z cyklu "Wielkopostne śpiewanie” wystąpią: Elwira Śliwkiewicz-Cisak– akordeon, Dorota Puchnowska-Aftyka– flet, Dominik Augustowski– perkusja, Witold Kopeć– recytacje, Jarosław Rudnicki– taśmy, Mateusz Rusiński – syrena.

W programie: Astor Piazzolla – "Tanti anni Prima/Ave Maria” na flet i akordeon, Wiaczesław Siemionow – "Litewska Rapsodia” na akordeon solo, Astor Pizzolla – "Oblivion” na flet i akordeon, Fryderyk Chopin/Franciszek Liszt op. 74, nr 1oprac. Włodzimierz Lech Puchnowski – "Wariacje nt. Życzenia” na akordeon solo, Astor Piazzolla – "Milonga sin Palabras” na flet i akordeon, Andrzej Krzanowski – "Audycja IV” na głos recytujący, syrenę, talerze, akordeon i taśmy.

Wstęp wolny.

Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna