Koncerty

Wielkopostne Śpiewanie u oo. Dominikanów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2012, 13:35

W Niedzielę Palmową (1 kwietnia) o godz. 15 w Bazylice o.o. Dominikanów odbędzie się koncert z cyklu Wielkopostne Śpiewanie.

To ostatnie takie spotkanie przed Świętem Zmartwychwstania, podczas którego będziemy mogli wysłuchać słowa odnoszącego się do kolejnego wersu modlitwy "Ojcze nasz”, do tego w którym prosimy Ojca o wsparcie mówiąc "Spraw abyśmy nie ulegli pokusie”. O tych słowach, o ich najgłębszym przesłaniu mówić będzie o. Ludwik Wiśniewski OP.

Naszą refleksję o życiu, przemijaniu, nasze myśli kierowane do Boga i przemyślenia związane z Męką Pańską, z jej sensem, wspierać będzie muzyka w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Perfugium w składzie: Natalia Kucia, Joanna Przybyłowska, Bożena Solarz – sopran, Anna Iwan, Zofia Nowak, Magdalena Rychlak – alt, Paweł Iwan, Mateusz Solarz – tenor, Michał Kłos, Piotr Przybyłowski – bas.

W programie pieśni m.in. z XVI–XVII wieku: "Krzyżu Chrystusa”, "Boska dobroci”, "Hymn ku czci Krzyża Świętego”, "Crux Fidelis” hymn gregoriański (druga połowa VI w!), "Adoramus te, Christe”, "Krzyżu Święty”, "Adoramus te, Christe”, "Bądź pozdrowion, Krzyżu Święty”, "Krzyżu Święty i chwalebny”, "Motteto de Sancta Cruce (Adoramus te)”, "Króla wznoszą się znamiona”, "Vexilla Regis”, "Żołtarz Jezusów”, "Per Tuam Crocem”

Zespół Muzyki Dawnej Perfugium wykonuje wokalną muzykę dawną religijną, przede wszystkim z czasów średniowiecza, renesansu i baroku. Występy chóru odbywają się głównie w kościele św. Marka oraz w kościele o.o. Dominikanów w Krakowie. Kierownikiem zespołu jest Mateusz Kowalski.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna