Koncerty

Wiosna gospel w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 marca 2011, 10:05

 (wiosnagospel.pl)
(wiosnagospel.pl)

W niedzielę (13.03) uczestnicy warsztatów zaprezentują na koncercie finałowym w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie 10 utworów.

Kilkusetosobowy chór wystąpi pod okiem niezwykłych instruktorów: Briana Fentressa i Petera Francisa.
Peter Francis to jeden z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel, obdarzony niezwykłym talentem muzycznym.

Przez 10 lat był dyrektorem artystycznym London Community Gospel Choir; chóru, który występował m.in. dla Jana Pawła II. Współpracował również z takimi artystami jak Paul McCartney, Elaine Page czy David Grant. Obecnie jest liderem chóru The Jabez Family. W Polsce jest już dobrze znany i lubiany, jego osobowość i wspaniałe poczucie humoru na długo pozostaje w pamięci po warsztatach.

Brian Fentress rozpoczął dyrygowanie chórami i śpiewanie w wieku 5 lat. Występował i nagrywał u boku takich artystów jak Kirk Franklin, Lyle Lovette, Cece Winans i Aretha Franklin. Obok koncertowania zdobywał doświadczenie jako stażysta u muzyka, aranżera i producenta Freda Hammonda. Od lipca 2009 roku Brian Fentress mieszka w Polsce.

Obaj poprowadzą IX Warsztaty Gospel 12–13 marca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy ul. Akademickiej 15. Podczas dwóch dni uczestnicy tworzący tzw. mass choir zapoznają się z ok. 10 utworami gospel, które pod dyrekcją instruktorów zaprezentują podczas niedzielnego koncertu finałowego. Koszt warsztatów to 80 zł, bilety na koncert finałowy 10 zł.

Zapisy i szczegóły na: www.wiosnagospel.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna