Koncerty

Wysocki według Maleńczuka w Filharmonii Lubelskiej

  Edytuj ten wpis

Maciej Maleńczuk
Maciej Maleńczuk

W niedzielę, 23 października, o godz. 17 w sali koncertowej Filharmonii Lubelskiej wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem "Psychodancing”.

Na koncert złożą się piosenki z jego najnowszej płyty "Wysocki”. Ten krążek został uznany za muzyczne wydarzenie i jednio z najciekawszych nagrań Maleńczuka. Na płycie jest 11 piosenek legendarnego barda i konformisty tamtego ustroju, byłego ZSRR – Włodzimierza Wysockiego. Jego teksty drapieżne, ale też często delikatne i liryczne porywały słuchaczy wieloznacznością, były dla nich wyrazem buntu, a on sam miał urok mocnego faceta.

"Dobrać się” do nich teraz było prawdziwym wyzwaniem. Przetłumaczone i w nowej interpretacji nabierają nowych znaczeń, innego wymiaru, nowego brzmienia. Z pewnością nie było to łatwe zadanie – zmierzyć się z legendą, jednak wykonane zostało mistrzowsko. Maleńczuk nie naśladuje i nie podrabia. Jest sobą w sposób naturalny. Różnorodność brzmień i stylów sprawia, że tych piosenek słucha się z przyjemnością.

Bilety w cenie 100 zł, 90 zł, 80 zł i 70 zł do nabycia w kasie Agencji Koncertowej N'n'N, (ul. M. Curie-Skłodowskiej 5) tel. 81 53 15 110, 665-285-099, 661-855-690.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna