Koncerty

Yaakov Lemmer i Filharmonicy Lubelscy w CSK

Dodano: 28 czerwca 2017, 10:04
Autor: Damian Drabik

(fot. materiały promocyjne)

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na wyjątkowy koncert światowej sławy nowojorskiego kantora Yaakova Lemmera z towarzyszeniem Filharmoników Lubelskich. Wydarzenie będzie miało miejsce 3 lipca o godz. 19.

Yakov Lemmer to jeden z najlepszych i najbardziej znanych kantorów na świecie. Występował m.in. w Stanach Zjednoczonych, Izraelu i wielu krajach Europy. W jego repertuarze znajdują się pieśni z wielu gatunków i języków – od tradycyjnej liturgii hebrajskiej, folku jidysz, do opery i przebojów znanych m.in. z Broadwayu.

Wraz z Lemmerem wystąpią Filharmonicy Lubelscy pod dyrekcją izraelskiego dyrygenta Elli Jaffe. Artysta dyrygował także m.in. orkiestrą Filharmonii Królewskiej w Londynie oraz Praską Orkiestrą Symfoniczną, która nadała mu tytuł "Honorowego Dyrygenta".

W programie znajdą się zarówno utwory wokalne jak też instrumentalne, m.in. do kompozycji M. Brucha,  E.  Jaffe  i  G.  Mahlera.

Wydarzenie zainauguruje Zjazd Lublinerów, międzynarodowe spotkanie dawnych żydowskich mieszkańców miasta i ich potomków. Zjazd, organizowany przez Ośrodek "Brama Grodzka – Teatr NN", jest jednocześnie elementem obchodów 700-lecia Lublina, a tym samym okazją do podkreślenia wkładu kultury żydowskiej w
budowanie tożsamości Lublina.

- Jednym   z   celów   koncertu   jest   podkreślenie,   że   społeczność   żydowska zainteresowana  jest   nie  tylko  Holokaustem,   ale  także  bogatym dziedzictwem kulturowym   polskich   Żydów. To dziedzictwo jest także polskie, stworzone także w Polsce, przez obywateli tego kraju. Powinno to stanowić czynnik jednoczący Polaków i Żydów - przekonuje Joseph Dakar, Prezes Organizacji Żydów Lubelskich w Izraelu.

Bilety na koncert kosztują 30, 50 i 80 zł.

***

Sprawdź co dzieje się w Lublinie. Pobierz aplikację CO GDZIE KIEDY ze sklepu Google Play.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna