Koncerty

Z Anatewki w świat. Skrzypek na dachu w Teatrze Muzycznym

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 kwietnia 2015, 16:15
Autor: Kmo.

W piątek i sobotę (17 i 18 kwietnia) o godz. 18 oraz w niedzielę (19 kwietnia) o godz. 17 na scenie Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego,(ul. Dobrzańskiego 3) Teatr Muzyczny wystawia "Skrzypka na dachu”. To jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema.

Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w "Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka "Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu.

Nie mniej piękne i wzruszające są "To świt, to noc”, "Kwiatku mój”, czy też finałowa "Anatewka”. Wpadające w ucho melodie, świetna scenografia, piękne głosy i wzruszająca opowieść, to niezbywalne atutu przedstawienia.

Reżyseria - Zbigniew Czeski, kierownictwo muzyczne - Lucjan Jaworski, scenografia - Anna Bobrowska-Ekiert, choreografia - Henryk Rutkowski, przygotowanie chóru - Włodzimierz Fruziński.

Bilety w cenie 40 zł i 60 zł. Dział sprzedaży i promocji tel. 81 532 25 21 , kasa biletowa: 81 532 96 65; kom. 502 662 956.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Teatr Muzyczny
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna