Koncerty

Zagrają dla Kuby. „Wjazd za wrzutę"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 kwietnia 2011, 11:40

Lia Fáil powstał w 2008 roku. Zespół tworzą m.in. studenci i absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS
Lia Fáil powstał w 2008 roku. Zespół tworzą m.in. studenci i absolwenci Wydziału Artystycznego UMCS

W piątek (29.04) w klubie Route 18 (ul. Kaprysowa 2) dwie kapele zagrają na rzecz chorego Jakuba Bielaka. Biletów nie ma. Przy wejściu będą puszki, do których każdy wrzuci taką kwotę, jaką będzie mógł. Impreza rozpocznie się o godzinie 20.

– Nie ustalaliśmy cen biletów, bo nie chcemy żadnych ograniczeń. Zamiast tego, zapraszamy do wrzucenia pieniędzy do puszek ustawionych przy wejściu do klubu oraz na barze. Zbieramy na leczenie Kuby (student chory na mukowiscydozę) – opowiada Konrad Bielecki, manager zespołu Lia Fáil. – Całe przedsięwzięcie nosi nieformalny tytuł „Wjazd za wrzutę”.

Koncert będzie mieszanką dwóch różnych gatunków muzycznych. Na scenie wystąpi grupa Lia Fáil, która powstała w 2008 roku. – Gramy muzykę zakorzenioną w tradycji Irlandii, Szkocji, Walii, Bretanii. W programie mamy sporo autorskich kompozycji, jak również tradycyjne utwory we własnych aranżacjach – mówi Konrad Bielecki.

Zespół pracuje obecnie nad nagraniem płyty. – Przygotowujemy się do nagrania przedstawienia, które będzie połączeniem tańca, muzyki celtyckiej i tańca ognia. Będzie to opowieść o stworzeniu świata. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to być może uda nam się wydać płytę jeszcze w tym roku – zdradza Bielecki.
Lia Fáil to zespół złożony ze studentów i absolwentów Wydziału Artystycznego UMCS oraz innych szkół lubelskich. Grupa wystąpiła m.in. w audycjach Hello Folks! oraz na festiwalach Bakcynalia (2009), Jesień z Poezją (2009).

Na scenie w Route 18 zagra również Deluxe. W ich repertuarze znajdują się covery pochodzące z repertuaru: Led Zeppelin, Stevie Ray Vaughan, Cream, Black Crows, Joe Bonamassa. Zespół ma również szereg autorskich kompozycji. Niedawno wydali płytę demonstracyjną pt. „Moje Przeznaczenie”. Na promocyjnym krążku znalazły się trzy utwory. W nagraniach gościnnie udział wzięli: Piotr Cugowski i Maria Dobrzyńska (Bajm).

Deluxe tworzą: Michał Denis (wokal), Krzysztof Bobyk (gitara), Marcin Sokołowski (bas), Artur Jasiński (perkusja), Marcin Fidecki (klawisze).
JOAN

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna