Recenzje książek

Alex Kava, "Kolekcjoner”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2011, 09:51

wydawnictwo MIRA

Czegoż to nie wymyślą zbrodnicze umysły. Albo autorzy, którzy chcą zaszokować czytelników. Oto w ponurej atmosferze nadchodzącego huraganu, który zagraża mieszkańcom pięknego miasta na Florydzie, straż patrolująca wybrzeże trafia na makabryczne znalezisko. To rybacka lodówka, a w niej części ludzkiego ciała.

To potworne odkrycie zaskakuje nawet agentkę FBI Maggie O'Dell, która przecież niemal na co dzień ma do czynienia z różnymi przestępcami i psychopatami. Tutaj jednak ktoś z cała premedytacja zabijał i bardzo precyzyjnie ćwiartował ludzkie zwłoki. Okazuje się też, że tors należy do kogoś, kto mieszkał bardzo daleko od miejsca zbrodni.

W tym samym czasie prowadzone jest dochodzenie w miejscowym szpitalu. Trafili tam żołnierze, którzy zarazili się dziwną i rzadko spotykaną bakterią. Przypadkowo okazuje się, że te dwie straszne sprawy mają powiązanie. Giną kolejne osoby. Trzeba to wszystko rozwikłać jak najszybciej, bo zbliżający się huragan może mieć katastrofalne skutki tak dla miejscowej ludności, jak dla śledztwa

Autorka książki kreśląc fabułę trzymającą w napięciu jednocześnie uświadamia nam, że niektóre jej wątki mogą teraz, albo z czasem stać się prawdopodobne. Zapotrzebowanie na ludzkie "części zamienne” może skłonić psychopatyczne jednostki do bezwzględnych, okrutnych zbrodni.

Alex Kava pokazuje tę zbrodnią na tle kontrastów miasteczka pięknego, spokojnego, jakie jednak za chwilę może zostać dotknięte huraganem. Pokazuje mieszkańców, wśród których jedni są pełni poświęcenia a nawet bohaterstwa, inni cyniczni z niepohamowaną żądzą forsy. Uświadamia, że pod pozorami spokoju może kryć się okrucieństwo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna