Recenzje książek

Alexander Walker Audrey Hepburn"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 sierpnia 2014, 11:47

Wiemy o niej, że była gwiazdą światowego kina i ikoną mody. Piękna, utalentowana, jedyna w swoim rodzaju. Ale z tej biografii dowiemy się o Audrey Hepburn znacznie więcej.

Choćby tego, że na początku swojej kariery była tancerką, potem aktorką teatralną, w końcu zrobiła wielką karierę w kinie. Filmowe role u największych reżyserów, upragniony Oskar, uwielbienie publiczności nie zepsuły jednak tej eterycznej, wrażliwej, a równocześnie całkiem zwyczajnej dziewczyny.

Po zakończeniu kariery filmowej Hepburn została ambasadorką UNICEF-u i dla głodujących, afrykańskich dzieci zrobiła więcej niż wszyscy politycy razem wzięci. Nie bała pokazać się bez makijażu, nie bała się starości, nie bała się być sobą. Być może tak zahartowało ją życie, które - poza wielką karierą i sławą - przyniosło jej także wiele trudnych chwil.

Rozwód rodziców, skomplikowane relacje z ojcem, nieudane małżeństwa, poronienia, anoreksja... Te i inne sekrety z życia Audrey Hepburn są również w tej książce, ale w żaden sposób nie mają one plotkarsko-sensacyjnego charakteru. Służą wyłącznie pogłębieniu portretu wyjątkowej kobiety, która rzeczywiście miała charakter, osobowość i sporo w życiu przeszła. Być może dlatego była tak sugestywna i wiarygodna w swoich rolach.

Alexander Walker, jak na krytyka filmowego przystało, niezwykle wnikliwie przygląda się w swojej książce karierze filmowej Hepburn. To jedna z mocniejszych stron tej biografii, która jest równocześnie swoistym dokumentem złotych lat Hollywood. Spektakularne role, sławne nazwiska, kultowe filmy. I cała „kuchnia” tego wielkiego, filmowego świata. Świata, który jest magiczny, niedostępny dla zwykłych ludzi, a którego Audrey Hepburn pozostała do dziś symbolem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Audrey Hepburn
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna