Recenzje książek

Andrew O'Hagan "Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 lutego 2011, 09:44

Andrew O'Hagan, "Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe", Wydawnictwo Świat Książ
Andrew O\'Hagan, \"Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe\", Wydawnictwo Świat Książ

Oto inne spojrzenie na sławnych ludzi tego świata. Ot, choćby na gwiazdę filmową Marilyn Monroe. Bohater książki tak wspomina: "…biegaliśmy pod wiatr, pełnymi ustami chłonąc nowe doświadczenia.

Myślę, że łączyła nas wrażliwość na troski, jakimi naznaczona była tamta epoka, instynktowna chęć niwelowania dystansu między wyżynami i dołami. Z czasem miało to tłumaczyć głębię naszej zażyłości…”.

Kim jest bohater? To pies maltańczyk, którego aktorka dostała od Franka Sinatry. Pies ma skłonności do filozofowania i po swojemu ocenia świat, ludzi i wydarzenia. A ma o czym opowiadać, bo uczestniczy w wielu wydarzeniach – spotkaniach terapeutycznych, przyjęciach, intymnych randkach i w życiu świata artystycznego.

Jest niezwykłym obserwatorem wspominającym też swoich kolegów i wrogów – "czworonogów” będących własnością innych znanych postaci. Przewijają się tu nazwiska znane z ekranu, polityki i literatury minionych lat, a wspomnienia psa Mafa odkrywają ich prawdziwe oblicze, nie to, które znamy z pierwszych stron gazet.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna