Recenzje książek

Anne Holt, "Błogosławieni, którzy pragną…”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2011, 15:00

Anne Holt, "Błogosławieni, którzy pragną…”, Prószyński i S-ka
Anne Holt, \"Błogosławieni, którzy pragną…”, Prószyński i S-ka

To druga książka z serii w której bohaterka jest sierżant Hanne Wilhelmsen. Ma ona już do rozwiązania zawiłą i okrutną zbrodnię, a teraz przełożeni przydzielają jej dochodzenie w sprawie gwałtu na młodej kobiecie. Nic dziwnego, że pani sierżant nie jest zadowolona.

"Nie umiała się do tego przyzwyczaić. Dwudziestoczteroletnia kobieta, która siedziała przed nią ze wzrokiem wbitym w podłogę, była czterdziesta druga ofiara gwałtu, z jaka miała do czynienia sierżant Hanne Wilhelmsen. Liczyła je. Gwałty były najgorsze. Zabójstwa to coś innego, w pewnym sensie potrafiła je zrozumieć; moment szaleństwa, gwałtowny afekt, niekiedy latami magazynowana agresja. Prawie dawało się to pojąć. Ale nie gwałty”.

Może także dlatego Hanne z wielką niechęcią zabrała się do zleconej roboty. Cóż, chciała to również jak najszybciej mieć za sobą. Oslo tego lata było upalne i być może to sprawiło, że rosła liczba popełnianych przestępstw. Także tych najbardziej makabrycznych.

Pośpiech w pracy śledczego jest potrzebny, ale także konsekwencja i chłodne rozumowanie. Czy Hanne w pewnym momencie popełniła błąd? Czy ostatecznie ona doprowadzi zbrodniarza pod sąd, czy też sprawiedliwość zostanie wymierzona inaczej?
Kryminał dla mocnych nerwów.
Maria Kolesiewicz

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna