Recenzje książek

Barbara O'Neal "Jak znaleźć przepis na szczęście”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 sierpnia 2012, 17:12

Barbara O'Neal, "Jak znaleźć przepis na szczęście”, Wydawnictwo Literackie
Barbara O\'Neal, \"Jak znaleźć przepis na szczęście”, Wydawnictwo Literackie

Ktoś napisał, że nie jest to książka o cudach, a o dobrej stronie życia. Przecież to zdarza się każdemu, czyż nie?

Amerykańska autorka tej książki przez wiele lat związana była amatorsko i zawodowo z branżą gastronomiczną. Ostatnio połączenie literatury z kuchnią daje zdumiewające rezultaty i jest coraz bardziej popularne. A jeśli komuś uda się smakowita potrawa, wtedy mamy bestseller.

Tak jest w przypadku tej książki. Bohaterka zbliża się do czterdziestki. Wydawać by się mogło, że ma wiele – urodę, wdzięk, empatię, a nawet jest kobieta zmysłową i pociągającą. A jednak życie doświadczało ją często.

Po wielu tragicznych wydarzeniach w rodzinie stara się jakoś pozbierać. I nawet, kiedy po latach wydaje się, że osiągnęła spokój, zły los znów się odezwał – zostaje zwolniona z pracy przez swojego przełożonego i kochanka w jednej osobie, który rzecz jasna z nią zrywa.

Okazuje się jednak, że los potrafi też być łaskawy i poprowadzić drogą do szczęścia. Młoda kobieta nie poddaje się, szuka pracy i znajduje ją w jednej ze znamienitych restauracji. Tam, najpierw znajduje spokój i zapomnienie w ciekawej, inspirującej pracy, później zdobędzie się na odwagę i pozwoli szczęściu zbliżyć się do siebie.

To "pogodna opowieść o tym, że w życiu wszystko jest zawsze przed nami”. Są przepisy nie tylko na szczęście, lecz także na wyśmienite potrawy. Opowieść napisana wartko, interesująco, czyta się "wakacyjnie” tym bardziej, że zakończenia tej historii można się spodziewać, jest to więc lektura relaksująca. Książka dobra na kanikułę, jeszcze lepsza na zbliżającą się, jesienną "ponurość”.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna