Recenzje książek

Bryan Perrett, „Rycerze Czarnego Krzyża”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 sierpnia 2009, 15:55

Dom Wydawniczy REBIS

To obowiązkowa i pasjonująca lektura dla tych wszystkich, których interesuje II wojna światowa, broń pancerna, zmagania bitewne, najważniejsze starcia i taktyka wojenna.

Zaledwie 20 procent sił zbrojnych III Rzeszy stanowiły formacje pancerne, jednak dzięki niebywałej dyscyplinie, wyszkoleniu i nowoczesnej doktrynie walnie przyczyniły się do niemieckich sukcesów.

Panzerwaffe uważano za elitę wojsk niemieckich. Jednak dziś sądzi się, że nie była to formacja doskonała. Miała wiele wad, braków, a przede wszystkim na początku bojowego chrztu brakło jej wiary. Później na jej potrzeby pracowały pełną parą czeskie zakłady zbrojeniowe i walnie wzmocniły germańskich „pancerniaków”. Na początku wojny przewyższała bronie pancerne innych państw nie tyle techniką, co taktyką, nie tyle nowoczesnością uzbrojenia co finezyjnym dowodzeniem.

Książka wybitnego znawcy przedmiotu jest bardzo rzeczowa, kompetentna, znakomicie napisana. W przededniu rocznicy wybuchu II wojny światowej warto sięgnąć po taką lekturę. Wszak walec pancerny miażdżył także Polskę.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna