Recenzje książek

Danuta Wałęsa, "Marzenia i tajemnice”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2011, 14:45

Danuta Wałęsa, "Marzenia i tajemnice”, Wydawnictwo Literackie
Danuta Wałęsa, \"Marzenia i tajemnice”, Wydawnictwo Literackie

Ta książka jeszcze na dobre nie zagościła we wszystkich księgarniach, a już stała się jedną z najbardziej gorących i dyskutowanych pozycji. Oficjalna premiera miała miejsce 1 grudnia, ale wcześniej nadały jej rozgłosu liczne wywiady w mediach no i sama postać autorki.

Danuta Wałęsowa napisała wspomnienia. Zawsze w cieniu męża, jak drugi plan jego niezwykłego życia, postanowiła wreszcie powiedzieć o tym, co było jej udziałem w wielu wydarzeniach ważnych dla kraju, ale też dla rodziny.

Czego spodziewali się ci, którzy sięgnęli po tę książkę dla sensacji? Być może wielu plotek, złośliwości i skandalików. Tymczasem nic z tych rzeczy. Oczywiście opowiada o swoich sympatiach i antypatiach, jednak nie ma tu nic z magla.

Ta książka jest jak terapia – wreszcie można wyrzucić z siebie to, co nagromadziło się przez lata życia w cieniu tak głębokim, że nie raz było się niezauważalną. Prezydentowa przerywa wieloletnie milczenie. Mówi o tamtych latach widzianych oczyma kobiety. Po raz pierwszy oglądamy prawdziwą historię "od kuchni” i dosłownie, i w przenośni.

Nie ukrywa, że wielu wydarzeń nie pamięta, inne zwyczajnie jej nie interesowały. Ta książka pisana bardzo po prostu jest nie tylko o niej. Można powiedzieć, że jest głosem tysięcy kobiet, które zawsze żyły w cieniu swoich mężów – ich kariery, ich pracy, zainteresowań wreszcie codziennych zachowań.

Danuta Wałęsa odważyła się napisać o szarości swoich dni, o zmęczeniu, samotności o odchodzącej miłości.

Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna