Recenzje książek

David Peace "1974”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 lutego 2011, 13:01

David Peace  "1974”, Wydawnictwo Prószyński i S-ka
David Peace \"1974”, Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Podobno ta książką David Peace rozsławił hrabstwo Yorkshire, choć czy to była dobra reklama? Autor tego kryminału wychował się tam właśnie w latach siedemdziesiątych i doskonale pamięta atmosferę i scenerię tamtych lat.

A w książce właśnie jest zima roku 1974. Rok wielu wydarzeń bardziej i mniej ważnych, w kinach grają "Egzorcystę”. W drodze ze szkoły do domu zaginęła dziewczynka i prowadzone są poszukiwania zakrojone na szeroką skalę. Odkrycie będzie makabryczne. Odnaleziono jej ciało z przyszytymi do pleców skrzydłami łabędzia.

Bohater książki – Eddie Dunford jest korespondentem działu kryminalnego w miejscowej gazecie. Sfrustrowany, cyniczny, niezadowolony z życia. Po odkryciu morderstwa postanawia podjąć dziennikarskie śledztwo. W miarę, jak jego własne dochodzenie nabiera tempa, w miarę jak zdobywa nowe wiadomości, okazują się one coraz bardziej przerażające.

Odsłania się świat korupcji, sadyzmu, seksualnych obsesji. Świat wynaturzony w który bohater książki wkroczył.

Powieść z wartką akcją, napisana twardym, szorstkim językiem, jaki bywa charakterystyczny dla ludzi rozczarowanych i takich, którzy ocierają się o świat zbrodni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna