Recenzje książek

"Dla dorosłych i dla dzieci Baśnie wybrał Program Trzeci"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2012, 15:38
Autor: Kmo

Wydawnictwo ZNAK Emotikon

Dla dorosłych i dla dzieci baśnie wybrał Program Trzeci – tak okazji 50-lecia radiowa trójka reklamuje tom wydany bardziej z myślą o dzieciach niż o ich rodzicach, choć na pewno czytanie i słuchanie takich bajek to niezwykła frajda także dla dorosłych.

Wybrali je znani dziennikarze: Wojciech Mann, Baszka Marcinik, Artur Andrus, Marek Niedźwiecki, Marcin Łukawski, Kuba Strzyczkowski, Agnieszka Szydłowska, Małgorzata Maliborska, Piotr Stelmach, Michał Olszański, Piotr Baron i Magda Jethon.

Ale przecież my rodzice, też wybralibyśmy większość z nich. Pamiętamy je ze swojego dzieciństwa, lubimy i chętnie przypomnimy sobie czytając je swoim dzieciom, wnukom, ale też sobie.

Wojciech Mann, który do zbioru wybrał bajkę o brzydkim kaczątku tak uzasadnia swój wybór: "Do wybrania bajki o brzydkim kaczątku skłoniła mnie wzruszająca i optymistyczna wymowa. To historia o przetrwaniu ciężkich chwil i o nagrodzie, którą może zgotować los. Ta opowieść mówi również o łatwości, z jaką ferujemy wyroki, opierając się jedynie na pierwszych, powierzchownych wrażeniach”.

Kuba Strzyczkowski z właściwym sobie poczuciem humoru i autoironią pisze: "Kiedy mama czytała mi Andersena, słuchałem z uwagą. Ale i z przerażeniem! I to tak dużym, że aż dziwne, iż sprawą nie interesowało się wówczas Towarzystwo Przyjaciół Dzieci…Zwłaszcza że do dziś została mi traumatyczna niechęć do zapałek – przy jednoczesnej sympatii do dziewczynek”.

Każdy z nas ma swoje wspomnienia, historie mniej lub bardziej osobliwe, ale bajki i baśnie wciąż kochamy. Tu dostajemy ich 12 autorstwa H Ch. Andersena i braci Grimm, a pięknie ilustrowanych przez Tomasza Kozłowskiego.

Tę książkę trzeba kupić na Dzień Dziecka!


Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna