Recenzje książek

Dorota Sumińska, "Dalej na czterech łapach”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2012, 09:42

Dorota Sumińska, "Dalej na czterech łapach” (Wydawnictwo Literackie)
Dorota Sumińska, \"Dalej na czterech łapach” (Wydawnictwo Literackie)

Ta najnowsza książka Doroty Sumińskiej jest kontynuacją jej autobiografii. Tak, to prawda, to książka na "przy kominku”, wypełniona ciepłem, ale też goryczą okrucieństwa ludzi. Z pewnością samą autorkę nie wszyscy są w stanie zrozumieć, pojąć jej styl życia, ale chyba na tym jej nie zależy.

Ona sama pisze "Jest lipiec 2012 roku. Jestem szczęśliwa…”. A jeśli idzie o akceptację otoczenia? Chyba trzeba mieć to w nosie, jeśli życie, jakie się prowadzi jest tak barwne, satysfakcjonujące, zgodne z własną wrażliwością i wyborem.

Dorota Sumińska to na pewno postać nietuzinkowa. Można się zastanawiać, dlaczego jest tak mało osób jej podobnych. Albo inaczej – warto się zastanowić, dlaczego na tym naszym świecie tacy ludzie jak ona są na wagę złota.

Przygarnia wszystkie zwierzęta nieszczęśliwe. Nie ma dla niej ładnych i brzydkich. Są tylko te skrzywdzone przez człowieka, którym ona rekompensuje zdradę, jakiej doznały, ból i brak miłości.

Ile zwierząt ma w swoim domu? Cóż, ta liczba jest płynna, bo przecież co raz ktoś dzwoni, że jakaś bida potrzebuje ratunku i miłości.

Pisze o swoich kotach, psach, a nawet myszach, którym udostępniła lokum pod kuchennym zlewem. Opowiada o smutkach kiedy czworonożni przyjaciele odchodzą i radościach, gdy uda się jakieś psie czy kocie życie ocalić.

"Nagle Kajtek wstał i ruszył za kotką. Przycupnęła przy altance, on obok. Opuścił psią drużynę i trwał przy swojej przyjaciółce. Spędzili tak dobra godzinę. Tego samego dnia Ufo odeszła do innego świata.” "Każde ze zwierząt znalazło w moim domu swoje ścieżki, ale w obliczu ostateczności znów ruszyły razem. Przyjaźń zobowiązuje. Kajtek wie o tym. Nie ma dobrego charakteru, jest zaczepnym chuliganem, ale kochał Ufkę. Patrzyłam na nich i zazdrościłam im prostoty i trwałości uczuć. Dzieli ich wiele, ale łączy jeszcze więcej. Gdyby tak ludzie wzięli z nich przykład, nie byłoby rozczarowań…”

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna