Recenzje książek

Ewa Woydyłło, "Bo jesteś człowiekiem. Żyć z depresją, ale nie w depresji"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 lutego 2012, 10:02
Autor: Kmo

Wydawnictwo Literackie

Autorka książki jest psychologiem, zajmuje się leczeniem uzależnień w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Pisze książki pełne wiary w nieskończone możliwości, jakie możemy w sobie odkryć, aby świadomie i z powodzeniem kierować swoim życiem. Za książkę "Rak duszy” została nagrodzona Nagrodą Teofrasta.

Tu podejmuje temat depresji. Przede wszystkim namawia czytelnika do samoobserwacji, bo to ma kapitalne znaczenie dla postawienia diagnozy. A trzeba odróżnić depresję od chwilowego załamania, obniżenia poczucia wartości, zmiany nastroju na gorszy.

Ewa Woydyłło namawia też do korzystania z pomocy psychologa czy psychiatry – nie ma w tym nic wstydliwego, oni przecież pomagają wyjść z choroby.
W swojej publikacji często odwołuje się do konkretnych przypadków i opisuje możliwości leczenia depresji – od sposobów nieprofesjonalnych po medyczne, farmakologiczne. Diagnozuje depresję w zależności od specyficznych okoliczności życiowych, czy różnych preferencji seksualnych.

Można rozwiązać zawarte w książce testy i czytelnik ma szansę dowiedzieć się, czy jest odporny na depresję, jak sobie radzi z problemami, jakie ma relacje z innymi, czy jego tryb życia zbliża go czy oddala od dolegliwości depresyjnych.

Książka porusza problem trudny, ale przypomina, że zawsze jest nadzieja i że można się wyleczyć.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna