Recenzje książek

Francesca Simon "Koszmarny Karolek. Nie cierpię się uczyć”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 września 2013, 12:58

Francesca Simon  "Koszmarny Karolek. Nie cierpię się uczyć”, Znak emotikon
Francesca Simon \"Koszmarny Karolek. Nie cierpię się uczyć”, Znak emotikon

Przygody koszmarnego Karolka zachwycają najmłodszych czytelników. Może dlatego, że przeżywają oni podobne perypetie i czują więź z chłopcem, o którym wszyscy mówią, że jest koszmarny, ale tak naprawdę często te wszystkie kłopoty nie są z jego winy.

Koszmarny Karolek naprawdę nie cierpi się uczyć, ale kocha poznawać wiedzę, która nie występuje w szkolnych podręcznikach – niesamowite fakty o dinozaurach, ludzkim ciele, sportach i jedzeniu. Dlaczego w szkole mówi się tak nudno i o takich nudnych rzeczach? To sprawia, że Karolek woli wiedzę zdobywaną w inny sposób.

Ot choćby taką: "…wiedzieliście, że pomidory i ogórki tak naprawdę nie są warzywami? Są owocami, ponieważ zawierają nasiona rośliny.” Czy wiecie, że "…truskawki są jedynymi owocami, których nasiona znajdują się na zewnętrznej skórce? No proszę – to też jest wiedza, a czy nie ciekawsza, od tej w szkolnych podręcznikach? Karolka interesuje wiele rzeczy, no, może nie do końca takich "naukowych”.

Z radością dowie się, że "…zawody w rzucaniu krowim plackiem odbywają się co roku w Oklahomie w Stanach Zjednoczonych. Ludzie z całego świata przyjeżdżają rzucać krowim łajnem, a rekord to prawie 55 metrów – tyle co cztery ustawione wzdłuż autobusy! "Zorganizowałbym taki konkurs, ale celem byłby Wyniosły Wojtuś” – zauważa Karolek.

I tak oto czytelnik, który lubi przygody Karolka dostanie świetną książkę, w której zebrano to wszystko, co z pewnością interesuje małego urwisa. Ale w taki właśnie sposób też można zdobywać wiedzę!
I jeszcze jedno – tak po cichu dorośli też sięgną po tę książkę. Kmo.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna