Recenzje książek

Frank Miller "Do piekła i z powrotem"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 lipca 2012, 18:06
Autor: Rafał Panas

Do piekła i z powrotem, Frank Miller (Wydawnictwo Egmont)
Do piekła i z powrotem, Frank Miller (Wydawnictwo Egmont)

Wydawnictwo Egmont

Ostatni tom znanej i docenianej serii opowieści o Sin City nie zawodzi. To jeden z lepszych tomów cyklu. Tym razem głównym bohaterem jest Wallace, malarz na życiowym zakręcie, a niegdyś żołnierz jednostek specjalnych. Przypadkowo spotyka piękną dziewczynę, która chciała popełnić samobójstwo. Wallace jest zauroczony Esther i postanawia pomóc jej w kłopotach. Następuje na odcisk i psuje interesy potężnym ludziom.

W "Do piekła i z powrotem" jest wszystko co powinno znaleźć się w "czarnym kryminale". Doświadczony przez życie twardziel o wrażliwym sercu, upadłe kobiety, skorumpowani gliniarze, bezwzględni przestępcy. Oczywiście jest też dużo krwi, przemocy i seksu. Miller sprawia czytelnikom przyjemność zgrabnymi zwrotami akcji i nieoczywistym, słodko - gorzkim finałem.

Jak zwykle w przypadku Sin City, niezwykłe wrażanie robi plastyczna strona komiksu. Miller stawia na czerń i biele, po mistrzowsku wykorzystuje ascetyczną kolorystykę. Kiedy trzeba używa kolorowego akcentu - np. jedna z bohaterek ma niebieską sukienkę. Nowością są narkotyczne wizje pokazane w pełnym kolorze. I ciekawostka - wypadają blado przy wyrafinowanych czarno - białych planszach.

Warto zauważyć, że historia opowiedziana w "Do piekła i z powrotem" nie znalazła się w filmowej wersji Sin City.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna