Recenzje książek

Ian Barnes, "Świat biblijny”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2009, 17:16

Bellona

Świat biblijny jest światem fascynującym. Niezależnie od tego, czy jest się osoba wierzącą czy nie, historia sięgająca starożytnego Wschodu jest historią cywilizacji.

Dostajemy do rąk znakomite opracowanie dzięki któremu zrozumiemy jak rodziła się Biblia (słowo "biblia” po grecku znaczy "księgi”) i zobaczymy, jak wędrował, żył na co dzień, czym się zajmował i jak kształtował się naród wyprowadzony z ziemi egipskiej, oraz jak rodziła się tożsamość religijna Żydów. Znajdziemy się w centrum tamtego świata.

Niewątpliwie najważniejszymi bohaterami Biblii byli Adam i Ewa, od których wywodzi się ród ludzki. W tej księdze zaprezentowano chronologicznie najważniejsze i najciekawsze postaci Starego i Nowego Testamentu od pierwszych rodziców po Łukasza ewangelistę.

Autor pokazuje, w jaki sposób czynniki klimatyczne i geograficzne przyczyniły się do rozwoju społeczności tamtego Wschodu i jak sprawiły, że trwała wielka wędrówka ludów. Opiera się nie tylko na źródłach pisanych, lecz także na odkryciach archeologicznych, które wciąż zaskakują świat i rzucają nowe światło na wydarzenia spisane w Biblii.

To znakomita praca, opatrzona świetnymi ilustracjami i mapami, na których oznakowano wszystkie miejsca związane ze Starym i Nowym Testamentem, także te w których nauczał Jezus. To pozwala "zobaczyć”, jak wyglądało królestwo Heroda, gdzie na wschodzie wytyczył granice Aleksander Wielki, zobaczymy na planie oblężenie Jerozolimy w 70 r n. e. i wiele innych znaczących miejsc, o których czytamy w Biblii.

Znakomicie opracowane dzieło, monumentalne, świetnie zilustrowane, napisane przystępnie, bardzo ciekawe.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna