Recenzje książek

Ilustrowana encyklopedia powszechna A–Z

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2009, 13:59

Wydawnictwo Zielona Sowa

W encyklopediach wydawanych przed laty szczególną uwagę zwracano na to, żeby umieścić w nich nagrody stalinowskie, także leninowskie, dziś bodaj żadne takie wydanie nie pominie Oscarów czy literatów uhonorowanych Noblem. Inne czasy, inne oczekiwania ze strony odbiorców, którym trzeba sprostać...

Tę encyklopedię warto mieć, czytać, korzystać z niej. To niezastąpione źródło wiedzy. Owszem, tradycyjne, ale przecież nie każdy ma komputer w domu i nie każdy lubi z niego korzystać.

Encyklopedia pobudza ciekawość, wzbogaca o wiadomości ważne, sprawdzone, ciekawe, jest źródłem wiedzy wciąż niezastąpionym i potrzebnym.

Ta znakomicie opracowana i starannie wydana encyklopedia w swoim podstawowym zakresie informacji będzie aktualna przez wiele, wiele lat. Wydając ją jako jednotomową jednak trzeba było siła rzeczy dokonać ostrej selekcji materiałów, aby książka z jednej strony była wyczerpującym kompendium, z drugiej zaś mieściła się w technicznie określonych ramach.

Dlatego rdzeń haseł stanowią informacje fundamentalne, najczęściej poszukiwane. Wydawcy zrezygnowali też z części materiału dotyczącego przeszłości na rzecz współczesności. Przy doborze innych zrezygnowali z tego co zmienne (np. liczba ludności) na rzecz kultury, historii, etnografii etc. To książka ciekawa, ważna i użyteczna.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna