Recenzje książek

Jagoda Opalińska, "Z Kłosem przez życie. Roman Kłosowski”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 czerwca 2013, 13:03

Jagoda Opalińska, "Z Kłosem przez życie. Roman Kłosowski” (Wydawnictwo  Prószyński i S-ka )
Jagoda Opalińska, \"Z Kłosem przez życie. Roman Kłosowski” (Wydawnictwo Prószyński i S-ka )

Już sześćdziesiąt lat na scenie i w filmie występuje bardzo popularny, charakterystyczny i lubiany aktor – Roman Kłosowski. Jest artystą wszechstronnym – aktorem, reżyserem, także w swoim cv ma zapisana karierę dyrektorską. To osoba obdarzona ogromnym poczuciem humoru, także na swój własny temat – to rzadkość w środowisku.

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów wielu komedii filmowych,. Obdarzony też charakterystycznym głosem wspaniale czyta, mówi, opowiada.

Oczywiście największej ilości odbiorców utrwaliła się w pamięci jego rola jako Maliniaka w Czterdziestolatku. To był ogromny sukces, ale i tez w pewnym sensie zaszufladkowanie aktora, a to nie zawsze pomaga w karierze.

Ale przecież znany jest także z wielu innych, znakomitych ról filmowych w realizacjach, które dziś nazywamy "kultowe” – w "Pętli” Wojciecha Hasa, "Bazie ludzi umarłych” Petelskiego, "Rzeczpospolitej babskiej” Hieronima Przybyła czy "Ewa chce spać” Tadeusza Chmielewskiego. Nie są to może w dzisiejszym wymiarze hity filmowe, lecz takie obrazy, które przeżywają renesans miedzy innymi dzięki rolom takich aktorów jak Kłosowski.

Zresztą ma on na swoim koncie wiele bardzo poważnych i znakomitych ról w scenicznych w sztukach Szekspira, Durrenmatta, Brechta, Fredry.

A jaki właściwie jest Kłosowski znany jedynie z setek twarzy ekranowych i scenicznych? Dostajemy właśnie do rąk książkę o nim. O jego prywatności, o tym co ogóle istnieje dla niego coś poza życiem teatralnym i filmowym, no i o pracy, o pracy, która jest jednak głównym wątkiem i widać, że pochłania go całkowicie.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna