Recenzje książek

Jeffrey Archer, "Co do grosza”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 sierpnia 2009, 16:04

Dom Wydawniczy REBIS

"Co do grosza” to debiutancka powieść brytyjskiego arystokraty Jeffreya Archera o nietuzinkowej biografii. Książka, w której dociekliwi dopatrują się osobistych wątków nieoczekiwanie przyniosła Archerowi światową sławę, pieniądze i zasłużone miano jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy.

Wciągający początek nie pozwala odłożyć książki na półkę. Oto mamy biednego, niewykształconego i brzydkiego chłopaka wywodzącego się z polskiej rodziny, który zarabia na życie jako goniec w biurze maklerskim. Niepozorny, niezauważany, wręcz lekceważony przez zwierzchników i kolegów z pracy ma jedną cenną zaletę - jest niezwykle ambitny. A przy tym sprytny i wytrwały. Los wychodzi mu naprzeciw i w sposób nie do końca uczciwy pozwala zarobić pierwsze większe pieniądze, które ten z powodzeniem inwestuje i konsekwentnie pomnaża.

Tak potomek biednych polskich emigrantów szybko staje się jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Zmienia nazwisko, żeni się z zamożną arystokratką i zarabia kolejne miliony. A jak zarabia? Sprytnie, podstępem, kosztem innych. Krótko mówiąc – nieuczciwie. W taki właśnie sposób okrada z miliona dolarów czterech mężczyzn, którzy w najlepszej wierze kupują akcje jego fikcyjnej spółki. Ta czwórka to dziedzic arystokratycznego tytułu, znany lekarz, ceniony marszand i profesor z Oxfordu.

Młodzi, ambitni i nie mający już nic do stracenia postanawiają zemścić się na oszuście i odebrać mu swój milion. Co do grosza. Jak zamierzają to zrobić? Zapewniam, że Jeffrey Archer zadbał o to, by odpowiedź na to pytania przyniosła Czytelnikom sporą dawkę emocji.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna