Recenzje książek

Jodi Picoult "Głos serca”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2012, 14:04
Autor: Kmo

Jodi Picoult, "Głos serca”, Prószyński i S-ka
Jodi Picoult, \"Głos serca”, Prószyński i S-ka

Ta debiutancka powieść Jodi Picoult ukazała się dwadzieścia lat temu. To nie ma większego znaczenia dla miłośników jej prozy, zresztą poruszającej sprawy ponadczasowe takie, jakie być może zdarzają się za wieloma zamkniętymi drzwiami.

Bohaterka książki doświadczona nieszczęśliwym dzieciństwem ucieka w małżeństwo z pracoholikiem zajętym najbardziej własną karierą zawodową. Uświadamia sobie, że jej związek staje się coraz chłodniejszy. Zaczyna nawet przyzwyczajać się do tego ale, kiedy dostrzega, że nie tylko ona lecz także i ich córka staje się mężowi obojętna, podejmuje decyzję – wyrusza na drugi kraniec Ameryki do brata.

Jedzie przez kraj prowadzona jego listami, czekającymi w oznaczonych urzędach pocztowych. Każdy list otwiera w niej szufladę wspomnień, przypomnień, refleksji, każdy inspiruje do innego spojrzenia w przyszłość.
To podróż pełna niespodzianek, wydarzeń, i emocjonalnych relacji, jakie w tym czasie nawiązują matka i córka.

Pozostawiony w domu mąż chce odzyskać żonę i córkę. Jeśli ma tego dokonać, będzie musiał bardzo się zmienić.
Historie relacjonuje pięcioro bohaterów – każdy ma własny punkt widzenia, swój osąd tego, w czym uczestniczy i co się dzieje. To samo wydarzenie opowiadają całkiem inaczej.

Niektóre wątki książki wydają się jednak potraktowane zbyt marginalnie (historia z Samem), ale może tak trzeba było, może właśnie to też jest sensem życia.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna