Recenzje książek

Joe Swift "Miejskie ogrody"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2009, 18:50

Wydawnictwo Pascal

Po przejrzeniu tej książki zaczniesz przyglądać się swojemu tarasowi, swojemu wydeptanemu podwórku. Bo ten poradnik inspiruje, propozycje aranżacji zadziwiają szlachetną prostotą. Można się zastanawiać - jak prosty i jak genialny jest pomysł przekształcenia swojego maleńkiego skrawka otoczenia, tarasu, ogródka w ogrodnicze dzieło sztuki.

Autor jest ekspertem w zakresie ogrodnictwa i projektowania ogrodów. Jest twórcą programu telewizyjnego BBC pt. Ogrodowi najeźdźcy” w którym zaniedbane, zapomniane miejsca przekształca w prawdziwe oazy.

Teraz wydał książkę, w której znajdujemy najlepsze rozwiązania dla wielu miejsc i stref. To książka bardzo praktyczna, z której można czerpać do woli. Widzimy, jak przestrzeń ograniczoną wysokimi kamienicami można zmienić w bajkowy świat. Wedle gustu - aranżowany szlachetnym kamieniem, drewnem, zielenią mniej lub bardziej wyszukaną.

Autor podpowiada, jak ogromne znaczenie ma odpowiednie wykorzystanie oświetlenia w ogrodzie. Zmienia ono całe jego wnętrze w ekscytującą, tajemnicza przestrzeń. Doradza, jak stworzyć miejsce, do którego nie będą zaglądać sąsiedzi - intymne, prywatne, jakie rośliny dobrać, jak stworzyć ogródek minimalistyczny piękny, ale nie wymagający żadnego nakładu pracy.

Ba, pod każdym rozdziałem znajdziemy dodatkową wskazówkę, jakie rozwiązanie będzie tanie, jakie drogie, jak optycznie powiększyć ogród, stworzyć złudzenie dużej przestrzeni, dobrać kolory mebli.

Radzi też, które rośliny dwuletnie, jednoroczne lub byliny najpiękniej prezentują się i czują się w miejskich ogródkach. A może posadzić w nich zioła i warzywa lub nawet drzewka owocowe? To pięknie wydana książka, ze wspaniałymi ilustracjami, mnóstwem praktycznych wskazówek.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna