Recenzje książek

Katarzyna Grochola, "Trochę większy poniedziałek”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2013, 15:12
Autor: Kmo.

Katarzyna Grochola. "Trochę większy poniedziałek” (Wydawnictwo Literackie)
Katarzyna Grochola. \"Trochę większy poniedziałek” (Wydawnictwo Literackie)

Właśnie na półki księgarskie trafiła najnowsza książka Katarzyny Grocholi. Temat? Jak zwykle. Trochę o życiu, o miłości, rozczarowaniach i radościach i oczywiście o tym, że z trudnych sytuacji da się wyleźć, a jeśli nie, to trzeba z nich wyciągnąć naukę.

Bohaterką książki jest Kasia, typowa przedstawicielka młodej generacji, a więc żyjąca w pośpiechu, w kleszczach różnych wyrzeczeń i ograniczeń – od tych związanych z brakiem pieniędzy po te wynikające z nadmiaru wagi. Kasia ma marzenia (któż ich nie ma?), stać ją na samokrytykę i filozoficznie zauważa, że nie ważne gdzie spędzamy wolny czas, ale ważne jak, no i jeszcze z kim.

I tu właśnie – jak w większości książek Katarzyny Grocholi zawsze rodzi się problem damsko-męski. Kasia opowiada o swoich codziennych troskach i radościach, o zwyczajnych wydarzeniach i potknięciach, jednym słowem o takim życiu, jakie jest udziałem tysięcy młodych kobiet. No i czeka na wielką miłość.

Czy warto mimo wielu niepowodzeń i życiowych progów narzekać? Nie. Bo "…tam, gdzieś na świecie, na pewno jest lepiej, cieplej, bezpieczniej. Może są większe możliwości, może bardziej cię szanują, można znajdziesz pracę i jeszcze wystarczy ci na życie i na mieszkanie i na samochód. Może twoje rodzinie tutaj będzie lepiej, bo jej pomożesz, Ale przecież tęsknota będzie zawsze wpisana w twoje życie. Bo każdy wybór eliminuje coś, czego nie wybrałaś. I może cię to trzymać do końca życia w okowach takiego "co by było gdyby”. Niech cię to nie truje” – radzi autorka.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna