Recenzje książek

Krzysztof Piskorski, "Cienioryt”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 listopada 2013, 12:31
Autor: Kmo.

Krzysztof Piskorski, "Cienioryt” (Wydawnictwo Literackie)
Krzysztof Piskorski, \"Cienioryt” (Wydawnictwo Literackie)

Kto sięgnie po "Cienioryt”? Z pewnością ci, którzy lubią mroczne tajemnice, ale też oczekują wartkiej akcji, napięcia, tej szczypty adrenaliny jakiej czytając powieść dostarczają nam jej bohaterowie.

Taka właśnie jest ta książka o której można powiedzieć, że należy do gatunku fantastyka, ale też do książek awanturniczych, w których walka i zbrodnia zajmują ważne miejsce.

Niespodziewane zwroty akcji i szybkie tempo nadają jej szczególnego charakteru – czyta się ją łapczywie od deski do deski.

W portowym mieście południa Serivie, które to miasto autor wzorował na Barcelonie, każdy cień jest oknem do groźnej i niezbadanej cień przestrzeni, w której tunele ryją adepci tajemnych sztuk. Sześciu grandów walczy o wpływy trucizną, zdradą i stalą, małoletni król z trudem trzyma się przy władzy, a inkwizycja rośnie w siłę.

Ale to wszystko sprawy, które trudno obserwować z okna małej izby przy ulicy Alaminho, gdzie mieszka Arahon Caranza Martenez Y'Grenata Y'Barratora, doświadczony nauczyciel szermierki. Arahon pragnie jedynie zapewnić bezpieczeństwo bliskim i odłożyć dość pieniędzy, by opuścić miasto. Przynajmniej do czasu, gdy w jego ręce wpada cienioryt – wypalony na szkle obraz przedstawiający tajemniczą postać… Jednak teraz przeszłość dręczy go na każdym kroku.

Intrygująca zagadka, plastyczne opisy to niektóre atuty tej książki, która tał zgrabnie i tak szybko wyprowadza nas z głębokiego mroku w słoneczną jasność. Ładny wątek romantyczny, światy, które się przenikają, bohater, którego szybko polubimy – właśnie między innymi to sprawia, że po tę książkę napisaną z wielka wyobraźnią warto sięgnąć.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna