Recenzje książek

Lublin - miasto kultury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 marca 2009, 20:26

Kancelaria Prezydenta Miasta - Marketing Miasta,
Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin

Ostro walczymy o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To widać nawet po ostatnich bezpłatnych wydawnictwach przygotowanych przez Wydział Kultury lubelskiego Ratusza. Dobry drogi papier, niezłe zdjęcia, krótkie i nie najgorzej napisane teksty. Książeczki są dwie, więc po kolei.

Lublin - miasto kultury. Najważniejsze wydarzenia kulturalne w roku 2009

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin

Nieduża kwadratowa broszurka z teatrem kukiełek na okładce to krótki przewodnik po kulturalnej mapie Lublina. Dlatego powinien mieć ją w domu każdy, kogo choć trochę obchodzi to, co się dzieje na lubelskich scenach, placach, ulicach. O turystach nie wspominając.

Wydarzenia kulturalne 2009 ułożone zostały w porządku chronologicznym. Oprócz krótkiego opisu, czasem fotografii, pod każdym znalazło się to co najważniejsze, czyli terminy, adres strony www i namiary na organizatora.

I tak w marcu mamy Studenckie Konfrontacje Filmowe, w kwietniu Rozstaje Europy, a w maju Kozienalia (tu bez konkretnej daty - a szkoda). Łącznie czterdzieści pozycji - sama jestem zdziwiona, że aż tyle się dzieje w lubelskiej kulturze.

Pozycja nr 2 to Lublin - Informator turystyczny

Kancelaria Prezydenta Miasta - Marketing Miasta

Brawo za zdjęcie na okładce. Baletnica z parasolem hasająca po staromiejskim bruku - właśnie, w takim mieście chciałabym mieszkać. Pełnym oryginalnych, wesołych, kreatywnych młodych ludzi.

Dalej dowiadujemy się, że Lublin to najważniejszy ośrodek akademicki wschodniej Polski, miasto o blisko 700-letniej historii, które leży na wzgórzach. Są dwa słowa o Unii Lubelskiej, słynnych lubelskich Żydach, unikatowej Kaplicy Trójcy Świętej i żniwach w skansenie. I jeszcze po stronie na kulturę, miasto filmowe i uniwersytety.

Krótko, zwięźle, kolorowo, momentami nieco banalnie. Turystom powinno się podobać.

Oba wydawnictwa można bezpłatnie otrzymać w Ratuszu. Można też je pobrać w wersji polskiej, angielskiej i ukraińskiej w formacie pdf ze strony www.lublin.eu w dziale multimedia/publikacje. Wkrótce do ściągnięcia również ze strony www.lublin2016.eu

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna