Recenzje książek

Margaret Peterson Haddix "Dzieci cienie. Wśród ukrytych. Wśród oszustów”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2011, 13:09
Autor: Kmo

Margaret Peterson Haddix  "Dzieci cienie. Wśród ukrytych. Wśród oszustów”, Wyd. Jaguar
Margaret Peterson Haddix \"Dzieci cienie. Wśród ukrytych. Wśród oszustów”, Wyd. Jaguar

Kto powiedział, że książek dla dzieci i młodzieży nie mogą czytać dorośli? Z pewnością po tę sięgną czytelnicy w różnym wieku, ale ci, którym odpowiada świat niezbadany, tajemniczy, a może po prostu równoległy?

Ukazał się pierwszy i drugi tom serii zawierający dwie części sagi – "Wśród ukrytych” i "Wśród oszustów”. Oto wobec grożącego światu widma głodu wychodzi Prawo Populacyjne zakazujące rodzinom posiadanie więcej niż dwoje dzieci. Rodzice ukrywają jednak swoje "nielegalne” potomstwo. Za nie przestrzeganie prawa – śmierć.

Tak właśnie jest z trzecim synem ubogiej rodziny. Żyjący w izolacji, skazany na życie w cieniu dokonuje odkrycia – w sąsiednim domu zamożnej rodziny ktoś tak jak on żyje w ukryciu. W przeciwieństwie do chłopca Jennifer znakomicie orientuje się w zewnętrznym świecie. Za pośrednictwem sieci utrzymuje kontakt z innymi nielegalnymi dziećmi, które, podobnie jak ona, marzą o zmianach, o normalnym codziennym życiu.

Totalitarne społeczeństwo nie zna jednak miłosierdzia dla niepokornych. Jaki będzie los dzieci żyjących w cieniu?

Bardzo dobra książka niosąca mądre przesłanie o przyjaźni, humanitaryzmie, zagrożeniach totalitaryzmem. Książka wciąga, jest świetnie napisana i warto ją położyć pod choinkę wśród prezentów.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna