Recenzje książek

Michael Palin, "W 80 dni dookoła świata”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2010, 11:30

Insignis Media

Kapitalna książka dla tych, którzy uwielbiają podróżowanie, przygodę, poznawanie egzotycznych miejsc i krajów. Oczywiście, dziś nie jest to żaden wyczyn. Chyba, że wszystko zostanie zaplanowane w innym stylu, tak właśnie jak zrobił to bohater i autor tej książki, znany aktor (filmy "Latający cyrk Monty Pythona”, "Rybka zwana Wandą” i wiele innych) – Michael Palin.

"Człowiek ze wszystkimi klepkami w głowie nie powinien spędzać swojego żywota na skakaniu z parowca na pociąg i z pociągu na parowiec pod głupim pretekstem, że chodzi o podróż dookoła świata w osiemdziesiąt dni” – oświadcza autor i... wyrusza śladami Phileasa Fogga, który 115 lat temu wyruszył na taką wyprawę w książce Juliusza Verne'a.

"Ta książka to wspaniały hołd, złożony niezwykłej zdolności człowieka do utrudniania sobie życia” – czytamy i przyznajemy tej opinii rację. We wrześniu autor wyrusza z Klubu "Reforma” przy londyńskiej Pall Mall. Wcześniej zdołał znaleźć neseser podobny do takiego, jaki miał bohater Verne'a, spakować podobną, niewielką ilość rzeczy, ale też wytwory dzisiejszej cywilizacji – dyktafon, aparat fotograficzny, radio.

Michael Palin udał się na stację Charing Cross i dał sobie 80 dni na powrót. Pierwszy etap podróży to Wenecja. Od razu poddajemy się stylowi opowieści w stylu iście "pajtonowskim”, lekkiej, ironicznej, z humorem i kapitalnymi obserwacjami. Towarzyszymy mu w podróży nie wolnej od przygód i zasadzek dookoła świata. Znakomita, barwna opowieść, bogato ilustrowana.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna