Recenzje książek

Miranda Smith, „Rozmnażanie roślin. Przewodnik krok po kroku”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2009, 12:25

MUZA S.A.


Autorka od 30 lat propaguje i uczy jak być ogrodnikiem we własnym ogrodzie. Teraz napisała książkę uniwersalną z której mogą skorzystać wszyscy amatorzy. Nie ma bowiem większej satysfakcji niż taka, jaką daje wyhodowanie samemu rośliny, która później cieszy w ogrodzie.

Żeby jednak nie popełnić błędu, a osiągnąć sukces – warto zapoznać się z tym poradnikiem. Miranda Smith prowadzi krok po kroku przez wiedzę ogrodniczą – od zakupu niezbędnych narzędzi po ostateczne czynności związane z rozmnażaniem roślin.

Dowiemy się więc jakie narzędzia trzeba kupić, jak nasiona rozmnaża się z nasion, co to jest i kiedy niezbędna staje się stratyfikacja i skaryfikacja, jak rozmnażać rośliny przez podział. Czy wszystkie w ten sposób można traktować?

Przeczytamy o rodzajach sadzonek, a tych jest mnóstwo – wierzchołkowe, półzdrewniałe, z liści z ogonkami etc. Jakie rośliny możemy rozmnażać poprzez sadzonki? Jakie rozmnażamy przez odkłady? Wreszcie na podstawie wskazówek zawartych w tym poradniku nauczymy się szczepienia i okulizacji.

Znakomita książka, bogato ilustrowana z rysunkami, jakie pokazują kolejność poszczególnych czynności. Są opisy, rady, fotografie wprowadzające w tajniki rozmnażania roślin. To niezbędnik ambitnego ogrodnika-amatora.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna