Recenzje książek

Noël Kingsbury, „Projektowanie rabat. Kompozycje ogrodowe”,

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 lipca 2009, 15:26

MUZA S.A.

Projektowanie rabat kwiatowych jest sztuką. Trzeba brać pod uwagę wiele aspektów – kolor kwiatów, ich wysokość i wielkość, czas kwitnienia, podatność na słońce i cień, podłoże, jakie lubią i jeszcze wiele innych. Jednym słowem dochodzimy do tego po wielu latach prób, błędów, praktyki, albo sięgamy po poradnik, który nam odda cenną przysługę. Właśnie taki jak ten opracowany przez Noëla Kingsbury.

Znajdziemy tam te wszystkie rady, które ułatwią nam założenie pięknej rabaty kwiatowej. Autor podpowiada, jak zaaranżować rabatę w maleńkim, miejskim ogrodzie, jak klomb w miejscu zacienionym. Mówi o tym, jakie rośliny i kwiaty dobrać, aby cieszyły wzrok i kwitły przez cały sezon. Proponuje zabawę barwami – można skomponować kwiatową grządkę na przykład w kolorach żółtym i niebieskim.

Ale Kingsbury pisze nie tylko o kwiatach lecz także doradza, żeby założyć dekoracyjny ogród warzywny na przykład w kolorach oranżu i śliwki – to bardzo ciekawe.

To kapitalny poradnik w którym autor uwzględnia tło na którym kwitnąć będą kwiaty, glebę, światło, wilgotność, specyficzne strefy klimatyczne. I w zależności od tego podpowiada odpowiedni dobór roślin. Piękne fotografie, plany, opis wymagań roślin – to wszystko znajdziemy w tej książce.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna