Recenzje książek

Pryke Paula „Kompozycje kwiatowe na stół”

  Edytuj ten wpis

MUZA S.A.

Kwiaty są zawsze najpiękniejszą dekoracją wnętrza. Uświetnią każdą uroczystość, wydarzenie. Nawet najskromniejszy posiłek podany na stole przybranym kwiatami wydaje się odświętny. Dekorują, sprawiają że wnętrze staje się eleganckie, albo intymne, kwiaty są po prostu niezastąpione.

Jednak sztuką jest ułożenie odpowiedniej do okazji kompozycji kwiatowej. Ważne jest wtedy wszystko – wybór wazonu, koloru i wysokości kwiatów, wszystkich dodatków do nich. Inaczej będzie wyglądał bukiet przygotowany na formalne przyjęcie, inaczej ten na Boże Narodzenie. Pod uwagę trzeba brać wiele czynników – wielkość i aranżację wnętrza, stołu, pory roku i sezonową dostępność do kwiatów. Trzeba też wiedzieć, że niektóre kwiaty są tak kapryśne, że nie lubią być obok innych.

Wreszcie bukiet powinien cieszyć wzrok. Mogą go tworzyć kwiaty kupione w renomowanej kwiaciarni, albo na rynku czy tez zerwane we własnym ogrodzie. Musi być harmonijny, dobrze skomponowany tak kolorystycznie jak pod względem rodzaju roślin.

Znakomity poradnik znanej florystki ma pomagać, inspirować i uczyć jak tworzyć piękne ozdoby stołu, jak kwiatami dekorować dom. Świetne ilustracje mogą być przykładem albo tylko motywem do własnych poszukiwań. Autorka daje wiele cennych wskazówek, podpowiada co wybrać, jak komponować i jak dbać o kwiaty. Nawet, jeśli praktycznie nie skorzystamy z jej wskazówek, tę książkę ogląda się z prawdziwą przyjemnością.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna