Recenzje książek

Przewodnik Peru i Boliwia. U podnóża Andów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2010, 12:32
Autor: Ewa Molik

Wydawnictwo Bezdroża 2010

Wydawnictwo Bezdroża postarało się o mocny akcent na początek nowego roku – wydany właśnie przewodnik po Peru i Boliwii to starannie przygotowana publikacja, która ma spełnić wymagania nawet najbardziej wymagających podróżników.

Te dwa kraje są coraz bardziej popularne wśród polskich turystów, którym znudziły się standardowe cele wakacyjne. Bo kto nie marzy, żeby choć raz w życiu zobaczyć Machu Picchu? Odwiedzić dżunglę, zdobyć pięciotysięcznik, zrobić zakupy na Targu Czarowników?

Ten przewodnik to kompendium wiedzy, zarówno dla tych, którzy planują podróż na własną rękę, jak i dla wyjeżdżających z grupą. Znajdziemy tu opcje na każdą kieszeń – od klasy ekonomicznej, aż po luksusy.

Znajdziemy tu szeroki dział z informacjami praktycznymi niezbędnymi w czasie przygotowań, jak i też w trakcie pobytu na miejscu - na co warto zwrócić uwagę podróżując autobusem, wybierając hotel, czy kompletując ekwipunek. Autorzy opisali też najbardziej popularne i zaskakujące sposoby kradzieży.

Przewodnik jest niezwykle bogaty w grafiki, rysunki, „profile wysokościowe”, a także – niezwykle szczegółowe mapy dla kolejnych opisywanych regionów, poszczególnych miast i atrakcji turystycznych.

Główną część przewodnika stanowi 16 zredagowanych tras.

Opcja „klasyczna wycieczka objazdowa” w swoim programie zawiera wszystko, co przeciętny turysta wiedzieć powinien. To dobre rozwiązanie dla niezdecydowanych.

Z kolei osoby wybierające się na bardziej wymagające trasy, docenią wyjątkowo szczegółowy opis przebiegu tras marszu wraz z informacjami na temat ilości kilometrów, trudnościami w danych partiach, charakterystyką przyrodniczą.

W dostępnych w Polsce przewodnikach trudno o bardziej kompetentny opis tych wyjątkowych szlaków.

Trzeba jednak pamiętać, że to kopalnia wiedzy przydatna do planowania wyprawy, a nie kolorowy album do oglądania. Mało tu kolorowych zdjęć, co wielu może uznać za minus.

Dodatkowo, nazwy obiektów podane są w języku hiszpańskim, co na pewno ułatwi orientację na miejscu, ale osobom nie znającym języka może przeszkadzać w przygotowaniach przed wyjazdem.

Jednak w żadnym stopniu nie wpływa to na moją pozytywną opinię na temat tego solidnego przewodnika. Polecam jego lekturę przed i po wyprawie do tych niezwykłych krajów!  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna