Recenzje książek

Saverio Gaeta, Andrea Tornielli, "Ojciec Pio. Święty czy oszust?"

  Edytuj ten wpis

Wydawnictwo Święty Paweł

Święty czy oszust? Takie pytanie pada często jeśli mówi się o ojcu Pio. Uwielbiany przez jednych, wyśmiewany przez innych. Czy rany na jego stopach i dłoniach były spreparowane? Czy wywoływał je przy użyciu kwasu karbolowego? Pytań jest wiele i być może w zależności od stopnia wiary, każdy autor będzie twierdził co innego.

Dwóch włoskich dziennikarzy podjęło się przeprowadzenia śledztwa w tej sprawie, jak twierdzą – obiektywnego. Dotarli do wielu nieznanych dokumentów i źródeł po to, by oczyścić ojca Pio z fałszywych podejrzeń. Odnoszą się też do wcześniejszych publikacji, które – ich zdaniem – zafałszowały wizerunek wielkiego stygmatyka. Sami opisują to chronologicznie, od momentu, kiedy ojciec Pio po raz pierwszy zauważył stygmaty.

Tu powołują się na jego listy szczere, prawdziwe, bo przecież pisane nie z myślą o tym, że będą kiedyś publikowane. Przytaczają świadectwa lekarzy i spory w łonie Kościoła, jakie spowodowała ta sprawa.

Książka jest bardzo ciekawa, dobrze napisana. Być może przekona niektórych niedowiarków, być może inni nadal będą wątpić. Jednak warto ją przeczytać, bo w czasach cywilizacji technicznej tak mało wiemy o duchowości i implikacjach jakie powoduje.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna