Recenzje książek

Stanisław Mikulski, "Niechętnie o sobie”

  Edytuj ten wpis

Stanisław Mikulski, "Niechętnie o sobie” (Wydawnictwo Melanż)
Stanisław Mikulski, \"Niechętnie o sobie” (Wydawnictwo Melanż)

Czy Stanisława Mikulskiego wykończył Hans Kloss? Być może. Im bardziej rosła jego popularność wśród odbiorców, tym większa stawała się niechęć środowiska aktorskiego do niego, który odniósł sukces w tamtych czasach godny zazdrości, dziś na pewno godny zazdrości, ale nie aż takiej!

Mimo, że przecież była to rola pozytywna, to przecież Kloss współpracował z wywiadem radzieckim, a to już było trudniejsze do przyjęcia. Później niestety przylgnęło to do prawdziwego życia aktora, i stało się nie do zniesienia.

Czy Mikulski był/jest celebrytą? Na pewno nie w dzisiejszym tego słowa rozumieniu. Lubiany przez publiczność, sympatyczny, łatwo nawiązujący kontakt chętnie spotykał się ze swoimi fanami, ale to chyba tyle? A może na tamte czasy "aż” tyle?

Rola Klossa zaciążyła na dalszym jego życiu, na jego drodze artystycznej. Niewielu – tak jak Gajos – potrafiło wyzwolić się z przyklejonej etykietki, choć przecież zagrał przed tym i później też wiele znakomitych ról. Zaczynał w lubelskim Teatrze im. Juliusza Osterwy tuż po wyzwoleniu i ten okres wspomina bardzo dobrze.


To książka szczera. O tym, czego żałuje, a czego nie. O tym, jak postrzegano wtedy, a jak dzisiaj jego osobę. O życiu w tych minionych, a przecież nie tak dawnych latach, o plotkach i bzdurach, które do niego przylgnęły, o radościach, dramatach, przyjaciołach i tych, którzy nie byli mu życzliwi.
Tytuł tej książki wiele mówi – "Stanisław Mikulski. Niechętnie o sobie”.

Nie widział potrzeby zwierzeń, użalania się czy chwalenia. Ale przyszedł czas, że można powspominać, odsłonić prawdę i podać cenę, jaką czasem płaci się za popularność, albo też – jakie się ma z niej korzyści.
Warto przeczytać.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna