Recenzje książek

Stephen King "Dallas ‘63”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 grudnia 2011, 16:30

Stephen King "Dallas ‘63”
Stephen King \"Dallas ‘63”

Prószyński i S-ka

Najnowsza książka Stephena Kinga okrzyknięta bestsellerem jesieni jest jednocześnie obdarzona elementami klasycznej fantastyki jak też oparta o fakty.

Ta mieszanka, te "dwa w jednym” sprawiają, że wątek nieprawdopodobny miesza się niemal z dokumentem i powstaje znakomita opowieść w której poznajemy klimat społeczny i polityczny USA początku lat sześćdziesiątych, a jednocześnie rozważamy alternatywną wersję wydarzeń, jakie miały miejsce w Dallas w roku 1963. Oczywiście chodzi o zabójstwo J. F. Kennedy'ego.

Oto główny bohater książki cofa się do roku 1958 i usiłuje powstrzymać zamach na prezydenta. Zwykły nauczyciel języka angielskiego w jednym z miast amerykańskich dostaje od znajomego właściciela baru klucz i słyszy od niego:

"…to do baru. Jeśli jutro zadzwonisz i usłyszysz od pielęgniarki, że w nocy mi się zmarło, będziesz musiał działać szybko. Oczywiście o ile zdecydujesz się działać (…). To ważna sprawa Jake. Dla mnie nie ma ważniejszej. Jeśli kiedykolwiek chciałeś zmienić świat, teraz masz szansę. Ocal Kennedy'ego, ocal jego brata. Ocal Martina Luthera Kinga. Zapobiegnij zamieszkom rasowym. Może nawet Wietnamowi. (…) Pozbądź się jednego żałosnego przybłędy, a może ocalisz miliony istnień ludzkich”.

Fantastyczna książka, nic dziwnego, że rozeszła się w setkach milionów egzemplarzy. Warto ją mieć. Jest w niej sensacja i fantastyka, miłość i rozczarowanie, nerw i ukojenie, wiele nastrojów i wątków, które porwą czytelnika.

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna