Recenzje książek

„Teatrzyk cieni”, „Chińskie cienie” i „Co? Jak? Napisać”. Kiedy masz w domu małego artystę

Dodano: 9 maja 2017, 12:07
Autor: pab

„Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich”
„Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich”

Jak zrobić w domu swój własny teatrzyk cieni? Co zrobić, żeby pisanie i poznawanie liter stało się ciekawy wyzwaniem artystycznym? Wydawnictwo Egmont proponuje trzy pozycje dla miłośników zabaw plastycznych. I teatralnych.

Nudzące się dziecko w domu to duży problem. Pomoc nadchodzi wraz z nowymi książkami z serii ART Egmont. „Teatrzyk cieni” to typowa wycinanka. Wystarczą nożyczki, taśma, klej i patyczki, żeby z szablonów z książeczki  stworzyć postaci swojego domowego teatru. Teraz jeszcze odrobina inwencji, pomysł na historię i wieczorna premiera przy lampie w sypialni rodziców gotowa.

„Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich” to zmienione wydanie książki pierwotnie wydanej w 1935 r. Tutaj mamy wskazówki jak urządzić teatr cieni, ale z własnych rąk. Czyli jak ze złożonych dłoni i uniesionych do góry kciuków zrobić strzygącego uszami osła. A każdej figurze towarzyszy krótki zabawny wierszyk, który przy naszym upartym bohaterze brzmi: „Ranga pewnego osła wzrosła, kiedy wybrano go na posła”. Dodatkiem są kontury do wycięcia, które pomogą w stworzeniu bardziej skomplikowanych postaci takich jak: żołnierz, św. Mikołaj czy profesor. Jest też trochę czarnego papieru z którego można stworzyć własne figury. I kolejna premiera teatralna gotowa do wystawienia.

Następna pozycja z serii ART Egmont oryginalnie ukazała się jeszcze wcześniej, bo aż w 1887 r. „Co? Jak? Napisać” (w oryginale autorstwa J. Howard Cromwella pt. „A system of easy lettering”) to prosty i przyjemny podręcznik do kaligrafii i pisma technicznego. Są tu różne czcionki, wielkości, rodzaje pisma. I okazuje się, że nawet tak pozornie nieciekawa czynność jak pisanie może być dobrą zabawą. Bo czyż jest lepszy sposób, żeby zaprosić na premierę teatrzyku cieni – niż wykonanie plakatu kreślonego dużymi, wymyślnymi literami?

„Co? Jak? Napisać”
„Co? Jak? Napisać”
„Teatrzyk cieni”
„Teatrzyk cieni”
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna