Recenzje książek

Tsukiyama Gail „Ulica tysiąca kwiatów”

  Edytuj ten wpis

Świat Książki

Trzydzieści lat w ciągu których zdarzyło się tak wiele – wojna, miłość, zdrada, rozpacz, rozstania i spotkania. To saga pełna wydarzeń takich zwyczajnych, codziennych, ale tez niezwykłych i niepojętych. Jednak dla nas wszystkie one sa fascynujące i magiczne bo akcja tej powieści delikatnej, subtelnej i wzruszającej toczy się w Japonii, dla nas często nieodgadnionej.

Wszystko zaczyna się w 1930 roku. Jeszcze nie zaczęła się II wojna światowa, która spowoduje w tym kraju w prawdziwą zawieruchę, dopuści do głosu niespotykaną agresję i okrucieństwo. W 1966 roku, który zamyka tę opowieść Japończycy już muszą zaakceptować to, że cesarz nie jest bogiem, a oni sami mogą wojnę przegrać. Muszą zrewidować pojęcie honoru. Wspaniała rodzinna saga nie tyle o samej wojnie, co o postawach, przemianach, miłości i przeznaczeniu

Los dwóch braci – przyszłego sportowca i twórcy masek teatralnych krzyżuje się z losem dwóch sióstr. Młodzi w przedwojennym Tokio żyją nadzieja na przyszłość, chcą realizować marzenia, kochać, cieszyć się życiem, maja piękne plany. Ich świat zmienia się raptem, kiedy zmiażdżone zostaje Pearl Harbour i rozpocznie się wyniszczająca wojna zakończona tragedią bomb atomowych.

Książka napisana z niezwykłą subtelnością w scenerii japońskiego obyczaju, tradycji, narodowego sportu sumo i sztuki powstającej z pogranicza religii i filozofii, a może z głebokiego zrozumienia Wszechświata.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna