Recenzje książek

Ursula K. LeGuin, "Ziemiomorze”

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 listopada 2013, 11:27

Ursula K. LeGuin, "Ziemiomorze”,  Prószyński i S-ka
Ursula K. LeGuin, \"Ziemiomorze”, Prószyński i S-ka

Już teraz wszystkie niezwykłe wydarzenia i postaci są razem. Wielbiciele prozy Ursuli K. Le Guin dostaja je w jednym tomie. Od "czarnoksiężnika z Archipelagu” przez "Najdalszy brzeg” po "Opowieści z Ziemiomorza”. Fantastyczne tomiszcze fantastycznych opowieści.

Książki Ursuli K. Le Guin stały się klasyką, zaliczyć je należy do kanonu literatury pięknej. Pani Ursula to osoba o ogromnej wyobraźni. Została uhonorowana wszelkimi możliwymi nagrodami przyznawanymi twórcom science fiction i fantasy, z Nebulą, Hugo i World Fantasy Award na czele. Amerykańska Biblioteka Kongresu określiła ją mianem Żyjącej Legendy wśród pisarzy.

Pisze niezwykle prosto, co spotyka się z uznaniem czytelników, miłośników tego gatunku, który jednak wymaga uwagi. Tworzy obrazy niezwykle wyraziste, które pozwalają zanurzyć się w niezwykły, tworzony przez nią świat.

"Ziemiomorze” to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, najpierw trochę jak baśń wypełniona srebrzystymi smokami, tajemniczymi zakątkami i postaciami, później jednak czytelnik spostrzega, że nie chodzi tylko o wizualność malowanej przez nią przestrzeni a o to, że tam również usiłują władzę przejąć ciemne moce i trzeba niebezpieczeństwu zaradzić.

Tak czy owak w jej wszystkich książkach pod niezwykłą, barwną i niebanalną scenerią kryje się mądre przesłanie, podawane nie nachalnie. Jak w najwspanialszych baśniach tu także zło i dobro zmagają się z sobą. Kmo.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna