Recenzje książek

Victoria Scott „Ogień i woda”

Dodano: 3 września 2015, 15:42

Wydawnictwo Iuvi
Wydawnictwo Iuvi

„W życiu 16-letniej Telli Holloway wszystko jest nie tak. Jej brat jest umierający, a gdy kilkunastu lekarzy nie może ustalić, co mu dolega, rodzice decydują się zamieszkać w „Zapadłej Dziurze w Montanie”, by Cody miał „świeże powietrze”. Tella traci ukochane życie w Bostonie i przyjaciół, rodzice doprowadzają ją do szału, jej brat jest bliski śmierci, a ona – kompletnie bezradna…

…dopóki nie odbiera tajemniczych instrukcji, jak wystartować w Piekielnym Wyścigu prowadzącym przez dżunglę, pustynię, ocean i góry, by wygrać nagrodę, której Tella rozpaczliwie pragnie: lekarstwo na chorobę brata. Ale wszyscy uczestnicy pragną leku dla kogoś, kogo kochają, i walczą zaciekle – nie ma gwarancji, że Tella (lub ktokolwiek inny) przetrwa wyścig. Może liczyć tylko na swoją pandorę – zwierzątko, które powinno mieć niezwykłe zdolności, ale Tella nie ma pojęcia jakie, a nawet… czy w ogóle je ma.

Wyprawa jest mordercza, zegar tyka, a Tella wie, że nie może ufać nikomu, nawet członkom swojej grupy. Czy może zaufać przynajmniej Guyowi? Czy rodzące się uczucie pomoże jej wygrać wyścig, czy będzie przyczyną jej klęski?”

Ta książka odniosła duży sukces, tłumaczona jest na wiele języków. Umiejętne połączenie świata realnego i fikcji, tajemnicy i przygody sprawiły, że polubiły ją rzesze młodych czytelników, że chętnie sięgają po nią starsi.

Wartka akcja z nieoczekiwanymi zwrotami, napięcie w oczekiwaniu na szczęśliwe rozwiązanie, dużo humoru mimo poważnego przesłania, to niezaprzeczalne atuty tej lektury. Książka wciąga, bohaterka budzi sympatię, a pytanie czy miłość warta jest udziału w brutalnej grze przewija się do końca.

Bardzo dobrze się czyta, warto po nią sięgnąć.

 

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna