Recenzje książek

Wojciech Kuczok, "Spiski"

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2010, 14:31

Wydawnictwo W.A.B.

GHumor, groteska, język na wpół literacki, na wpół autentyczna lub stworzona przez autora góralszczyzna – to tylko pierwsze wrażenie po przeczytaniu kilku stron najnowszej książki Wojciecha Kuczoka. Jest stan wojenny, wakacje roku 1982. Rodziona bohatera wybiera się na wakacje w góry.

Dziesięciolatek jedzie niechętnie, bo oto zaraz będzie Mundial, na którym zagra polska drużyna. Chłopak chce oglądać mecze, a tymczasem trzeba jechać na wiochę. Okazuje się jednak, że jakiś tam odbiornik u gazdy jest. Ojciec pije z góralami, bo taka tradycja, chłopak ogląda na zaśnieżonym ekranie mecze, a później usiłuje z miejscowymi dzieciakami stworzyć drużynę piłkarską.

To tylko początek, prolog do tego, co przez następne lata wiązać go będzie z górami, z góralami i wydarzeniami, jakie odegrają ważną rolę w życiu bohatera, jego ojca, rodziny.

Kapitalny język, niezwykłe sceny namalowane jak na góralskiej makacie, niebywała fantazja autora – to wszystko składa się na książkę bardzo dobrą po która trzeba sięgnąć koniecznie.

Kmo

Zapowiedzi wydarzeń z regionu znajdziesz na strefaimprez.pl  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna