Recenzje książek

Yslaire, Bastide, Mezil "Wojna Sambre'ów: Hugo i Iris "

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 czerwca 2011, 13:15
Autor: Rafał Panas

Yslaire, Bastide, Mezil "Wojna Sambre'ów: Hugo i Iris ", Egmont
Yslaire, Bastide, Mezil \"Wojna Sambre\'ów: Hugo i Iris \", Egmont

Wydawnictwo Egmont

Jeden z najpiękniejszych wizualnie komiksów jaki czytałem. Samo przerzucanie stron, smakowanie rysunków bez wczytywania się w treść, daje dużo przyjemności. Duet: Jean Bastide i Vincent Mezil osiągnął mistrzostwo, które widać w każdym kadrze. Proszę nie wierzyć mi na słowo i sprawdzić umiejętności rysowników na jego stronie: http://www.yslaire.be/

Akcja "Wojny Sambre'ów" toczy się w pierwszej połowie XIX wieku. W tle są historyczne dzieje Francji, na pierwszym planie namiętność między tytułową parą. W tej opowieści jest wszystko co skłania do pochłonięcia komiksu lub dobrej powieści w jedne wieczór: miłość, zdrada, tajemnica z przeszłości, szaleństwo i obsesja. Rodzinną sagę spowija mistyczna mgła, a cała historia jest na tyle skomplikowana, że wymaga uważnej lektury.

Wykalkulowane małżeństwo unieszczęśliwia potomka podupadającego rodu magnatów Hugona Sambre'a. Młodzieniec odnajduje w kopalni teścia tajemnicze rysunki z zamierzchłej przeszłości. Hugo wpada na trop tajemniczych czerwonookich istot. Dociekanie prawdy będzie go dużo kosztowało.

Na koniec dobra wiadomość: pewnie jeszcze nie raz spotkamy się z rodziną Sambre'ów - we Francji ukazało się dziewięć tomów opowieści o Sambre'ach. U nas mamy dotychczas tylko jeden tom "Sambre" (akcja "Wojny Sambre'ów: Hugo i Iris " toczy się wcześniej).
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna