Recenzje książek

Zadie Smith (i inni autorzy), "Księga innych ludzi”,

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 kwietnia 2009, 10:53

Wydawnictwo Znak

O tej książce pisano, że jest to "przewodnik opisujący, kto jest kim wśród geniuszy i cudownych dzieci literatury XXI wieku”. Autorzy akcję swoich opowiadań umieszczają w różnych miejscach, w różnej scenerii i sytuacjach.

Zapoznają nas z całą galerią postaci zwariowanych, poważnych i gburowatych, ekscentrycznych i przeciętnych. Każda z nich buduje swoje życie w inny sposób, każdą oceniamy inaczej, a często przez pryzmat własnej osobowości. Zadie Smith postawiła przed wieloma znakomitymi autorami zadanie - "wymyślcie kogoś”. I wymyślili.

W ten oto sposób powstał zbiór różnorodny, barwny, ekscytujący, bo każdy z piszących ma swój styl, inną czułość dla bohatera i inną emocjonalną wrażliwość. Jest świetna okazja do porównań, do wyboru ulubionego stylisty, narratora.

Opowiadania są zabawne i mroczne, bardziej i mniej poważne, proza na poziomie znakomitym. Wśród autorów znajdziemy m.in. G. Saundersa, A. Thirlwella, , H. Kunzru, A.M. Homesa no i sama Zadie Smith. W sumie ponad 20 opowiadań wśród których każdy czytelnik znajdzie takie, które go usatysfakcjonuje.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna