Recenzje wydarzeń

Audiofeels i Kayah: Wokalni giganci

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 listopada 2009, 15:20

Audiofeels, Lublin, Filharmonia im. H. Wieniawskiego, 19.11.09; Kayah, Lublin, Filharmonia im. H. Wieniawskiego, 20.11.09

A to się porobiło! W lubelskiej filharmonii więcej ostatnio wydarzeń rozrywkowych niż klasycznych. Pozytywne jest to, że zapraszani są artyści estradowi z najwyższej półki.

Przez dwa wieczory pod rząd – czwartkowy i piątkowy – przy Skłodowskiej 5 można było usłyszeć znakomitych wokalistów. Pierwszego dnia wystąpił ośmioosobowy zespół wokalny Audiofeels. Drugiego – Kayah ze swoim wspaniałym chórkiem.

Czwartkowy koncert dowiódł, że to, co słychać na bestsellerowym albumie "Uncovered” i w co trudno uwierzyć, to nie żadne studyjne, sprzętowe czary. Poznaniacy naprawdę potrafią realizować nie tylko linie wokalne, ale także wyśpiewywać partie perkusyjne, basowe, klawiszowe czy gitarowe.

To, co robili np. z "Crazy” Gnarls Barkley, "Nothing Else Matters” Metalliki czy "Tragedy” Bee Gees było niesamowite. Ich covery były pełnoaranżacyjne, z rytmem jak się patrzy i z innymi elementami, przy czym wszystko było jak powiew świeżego powietrza – nowobrzmieniowe.

Piątkowym występem Kayah rozpoczęła w Lublinie swoje tournee promujące album "Skała”. Koncert nie miał tak ciekawej i nowoczesnej oprawy scenograficznej jak czwartkowy. Ale muzycznie w niczym mu nie ustępował.

Główna bohaterka udowodniła, że w stylistyce soulowej mało kto może się z nią w Polsce równać. Raz śpiewała kameralnie i intymnie, raz zdzierała gardło ekspresyjnymi dźwiękami. I za każdym razem łatwo było uwierzyć, że to, co śpiewa i jak śpiewa, wypływa wprost z jej duszy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna