Recenzje wydarzeń

Balet z Herba Micze na 15 mkw.

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2009, 21:15

Herba Micze, Lublin, Cabaret Cafe, 18.11.09

Kiedy dowiedziałem się o koncercie dziewięcioosobowego zespołu Herba Micze w Cabaret Cafe, pomyślałem: jak oni się pomieszczą na tamtejszej małej scenie?

Szybko uświadomiłem sobie, że nie ma takiej możliwości, żeby upakować ten reggae'owy zespół – liczniejszy od potomstwa Lecha Wałęsy – na scence głównej sali lokalu. Pojawiło się inne pytanie: jak oni się w ogóle w niej zmieszczą wraz z publicznością i czy więcej będzie słuchaczy, czy muzyków (tam są przecież stoliki z krzesłami).

Byłem ciekaw rozwiązania tego problemu przez organizatorów koncertu i zarazem szefów Cabaret Cafe w takim samym stopniu jak muzyki Herba Micze w wydaniu koncertowym. Nie pozostało nic innego, jak szybciej skończyć pracę i wybrać się w środę na Grodzką 21.

Przychodzę, a tu cisza i pusto. Okazało się, że koncert jest w piwnicy. Nowi dysponenci lokalu do celów imprezowo-koncertowych przysposobili pomieszczenie zwane kiedyś, w czasach gdy była tu Cafe "Szeroka 28”, pokojem krawca.

To, co zobaczyłem i to, co usłyszałem na dole, naprawdę warte było całej tej odysei. Salkę o powierzchni 15 mkw. zespół i publiczność podzielili między siebie tak, że na mniej więcej 1/3 podłogi produkowało się 7/9 grupy.

Przy czym nie był to podział po linii prostej, ani do niej zbliżonej, głównie z powodu tanecznego przemieszczania wokalisty, który co jakiś czas wkraczał między fanów.

A co z 2/9 kapeli? Dwóch członków Herba Micze siedziało obok odbiorców koncertu na kanapach stojących wzdłuż ścian. Sala była nabita ludźmi maksymalnie, więc pozostało przyglądanie i przysłuchiwanie się tej niezwykłej sytuacji z korytarza przez drzwi i wewnętrzne okienko.

Muzyka pulsowała głęboko, bujała na prawo i lewo, riddimy wchodziły pod stopę, a wokale Jupika nastrajały pogodnie jak jamajskie słońce. W sumie: zjawiskowa balanga w środku tygodnia godna sobotniej nocy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

CGK - aplikacja mobilna