Recenzje wydarzeń

Brzozy Janusza Knorowskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2008, 10:38

Galeria Sztuki "Wirydarz”

Pejzaż, natura, roślinność - wybór takich tematów przez artystę rzadko kiedy zwiastuje niebanalną sztukę. Ładną, nie burzącą naszego spokoju - tak. Stawiającą ciekawe pytania - raczej nie. Do wyjątków należy malarstwo Janusza Knorowskiego.

Ten warszawski malarz prezentuje oryginalną wizję natury. Niczym muzyk posługujący się samplami do tworzenia swoich utworów, wykraja z niej proste elementy i układa z nich własne pejzaże. Zapętla powtarza, multiplikuje motywy. Wypełnia płótna seriami brzóz, róż, zbóż - raz w zbliżeniach, innym razem w odległej masie. Prowadzi cykle poświęcone poszczególnym roślinom, rozpracowując ich estetyczną istotę.

Wystawiając swoje obrazy, Knorowski nie wydaje się pytać odbiorcy, jaki ci się one podobają. Zdaje się zapraszać do dyskusji na temat brzozystości, różystości czy zbożystości.

To wyjątkowo oryginalne malarstwo, balansujące stylistycznie na pograniczu realizmu, symbolizmu i abstrakcji, jest prezentowane po raz pierwszy w Lublinie w Galerii Sztuki "Wirydarz”. Warto zobaczyć.

Wystawa czynna do 20.06.2008. Galeria Sztuki "Wirydarz” mieści się przy ul. Narutowicza 8

Janusz Knorowski

Rocznik 1964. Urodzony w Częstochowie. Jako licealista w 1982 roku zakładał wspólnie z Muńkiem Staszczykiem rockową grupę T.Love. Grał w niej na gitarze do 1985 roku. W latach 1983-1988 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1989 roku jest na tym wydziale pracownikiem dydaktycznym.
Uprawia malarstwo i rysunek. Zrealizował 30 wystaw indywidualnych.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna