Recenzje wydarzeń

Budka Suflera i Bajm argumentowały za przyznaniem Lublinowi tytułu ESK

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 maja 2010, 09:42

Cykl koncertów "Lublin 2016 – Europejska Stolica Kultury – Kandydat”, plac Po Farze, plac Zamkowy i Teatr Andersena, Lublin, 1–3.05.10

Można z żalem wyliczać, kto nie wystąpił podczas prezentacji lubelskiej sceny muzycznej. Ale i tak najważniejsze jest to, że po raz pierwszy od paru lat mieliśmy możliwość posłuchać na żywo dwóch naszych najpopularniejszych zespołów rockowych – Budki Suflera i Bajmu.

Można marudzić, że obie grupy to dziś muzyczna konserwa, nie porywająca nowymi pomysłami. Można narzekać, że wokaliści obu formacji nie mają już takiej skali i mocy i niepotrzebnie forsują swoje głosy.

Można wybrzydzać, że podczas występów Budki Suflera i Bajmu na scenie mało się dzieje, a frontmeni nie mają za wiele do powiedzenia i nie błyszczą dowcipem.

Można jeszcze to i owo zarzucać obu kapelom.

Ale kiedy słucha się z kilkutysięcznym tłumem ziomków takich piosenek jak "Jest taki samotny dom”, "Cisza jak ta” i "Z dalekich wypraw” oraz "Piechotą do lata”, "Szklanka wody” i "Dwa serca, dwa smutki” najważniejsze staje się to, co dobre.

Dominuje poczucie radości i dumy, że przeboje naszych krajan od lat przysparzają nam i mieszkańcom innych miast artystycznych wzruszeń. Że są w takim samym stopniu wizytówką lubelskiej kultury, jak i kanonem polskiej muzyki. Że w niczym nie ustępują najlepszym zachodnim utworom.

Ten dorobek Budki Suflera i Bajmu to jeden z kilku naprawdę mocnych argumentów za przyznaniem Lublinowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna