Recenzje wydarzeń

Carnaval Sztuk-Mistrzów (dzień 1). Prawdziwa puszka z Pandorą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2012, 07:57

Carnaval Sztuk-Mistrzów - pierwszy dzień (Wojciech Nieśpiałowski)
Carnaval Sztuk-Mistrzów - pierwszy dzień (Wojciech Nieśpiałowski)

Kto wczoraj wieczorem wszedł do namiotu cyrku Pandora (stoi przed halą Lubelskich Targów i jest ogólnie dostępnym fragmentem terenu Europejskiej Konwencji Żonglerów) wyszedł ledwie żywy z dwóch powodów: braku tlenu i nadmiaru wrażeń.

Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012 ZDJĘCIA z pierwszego dnia

Jeśli mogę polecić polowanie na artystów fruwających na trapezach i udających patentowanych nieudaczników to polecam. W sobotę śmigali nad głowami widzów którzy byli zachwyceni duetem pan w kalesonach i panio-pan w różowej garsonce, którzy udawali, że znają się na trapezowych ewolucjach tyle co widzowie. I głównym problemem jest niesforność spódnicy garsonki przy wiszeniu głową w dół i kłopot z torebką. Rechot i chichoty spoconej jak myszy widowni była dowodem na kunszt walki z kiecką. Dziś w Pandorze taki sam zestaw gwiazd!

Kto chce zobaczyć w co zamienił się Park Ludowy może zrobić to bezgotówkowo (wejście na teren Europejskiej Konwencji Żonglerów jest płatne). Amfiteatr od strony Bystrzycy jest strefą ogólnodostępną i tam świetnie widać namioty i ćwiczących, a wieczorem szpaler lampionów (lampy dostały kolorowe ciuchy).

Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012 ZDJĘCIA z pierwszego dnia na MM Lublin

Dla kupujących bilety oprócz występów w namiotach na terenie parku okazja do zakupów – jest mnóstwo stoisk z towarami cyrkowymi od "wacików” które nasączone używa się przy fire show po monocykle, wszystkie przedmioty dla żonglerów i tajemne akcesoria dla sztukmistrzów. Szukałam stoiska z wyczuciem równowagi, refleksem i cierpliwością ale nie było. Wszystko inne było.

W hali targów obok stoisk jest wolna przestrzeń gdzie te wszystkie rekwizyty są wykorzystywane. Jakaś para żongluje maczetami, tam ktoś wprawia w ruch kolejne piłeczki, dalej dziewczyny mają wirujące obręcze. Kilkadziesiąt osób tak ćwiczy. Niezwykłe zakulisowe życie cyrkowe. Dla laika bardzo ciekawe.

Gorzej ze spacerami po wieczornym parku bo ma się do wyboru okłady z pokrzyw albo czegoś innego piekącego od dołu i komary od góry. Ale generalnie pomysł na konwencję w parku jest niezwykły.

Carnaval Sztuk-Mistrzów 2012 (program)

Program na dziś:

Dzisiaj rusza Carnavalowy London Bus! Organizatorzy zapraszają do bezpłatnej przejażdżki zaczarowanym autobusem, początek i koniec trasy na Placu Litewskim, odjazd co godzinę od 13:30 do 18:30. Pojazd mieści jednorazowo 18 osób.

Wieczorem o godzinie 21:30, niezwykłe show na trzynastometrowym kole, otwierające festiwal: Cirk Vost: Epicycle, na Placu Zamkowym.

Carnaval Sztuk-Mistrzów

12 przedstawień teatrów nowego cyrku, zajęcia dla dzieci w Klanzowym Miasteczku Zabaw Niezwykłych
Zobaczymy m.in.:

* 14:00 Rumpel, Natural Born Fool, pod Trybunałem Koronnym, Rynek Starego Miasta, pochodzący z Australii Obywatel Świata, sztuka błazeńska na najwyższym poziomie, zabawa z publicznością i rekwizytami. Rumpel to mistrz rozbudzania emocji, uwielbiany przez dzieci. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

* 16:00 Divus Show, pod Trybunałem Koronnym, Rynek Starego Miasta bezpretensjonalna rozrywka, klasyczna zabawa buskerska, ulubieniec publiczności poprzednich edycji Carnavalu! Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie

* 21:30 show otwierające: Cirk Vost: Epicycle, Plac Zamkowy: widowiskowe przedstawienie gwiazdy z Francji, prezentującej to co najpiękniejsze w teatrze i cyrku: akrobatykę powietrzną na ruchomych trapezach. Pierwszych widzów czekają leżaki w ilości 500 sztuk, z których będzie można podziwiać spektakl w pozycji półleżącej; 'od dołu'. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

35. Europejska Konwencja Żonglerska

Dzisiaj Żonglerzy zapraszają na warsztaty dzieci i młodzież, a wieczorem po raz pierwszy odbędzie się Fire Show- pokaz sztuki ogniowej.

* 13:00-15:00 otwarte warsztaty żonglerskie dla dzieci i młodzieży, namiot Cyrków Młodzieżowych, Park Ludowy: chętni śmiałkowie, będą mogli pod okiem najwybitniejszych żonglerów i pedagogów cyrku spróbować swoich sił w tej dyscyplinie. Bezpłatnie

* 15:00, Show młodzieżowe, spektakl młodzieżowego cyrku Zack z Berlina, namiot Cyrków Młodzieżowych, Park Ludowy. Wspaniałe widowisko w wykonaniu młodych adeptów sztuki cyrkowej. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych. Ilość miejsc ograniczona.

Program szczegółowy: niedziela 29 lipca

12:00- Show Cyrku Młodzieżowego- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
12:30- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
13:00- Just Edi- Pl. Litewski
13:00- warsztaty otwarte- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
13:00-18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych- Pl. Litewski
14:00- Rumpel- Natural Born Fool- pod Trybunałem Koronnym
15:00- Warsztaty dla zaawansowanych- namiot cyrków młodzieżowych- Park Ludowy
15:00- Bob Carr "Stand-up Circus”- Pl. Litewski
16:00- Divus Show- pod Trybunałem Koronnym
16:40- King Size- Pl. Łokietka
17:20- Duo Samanakro- pod Trybunałem Koronnym
18:00- Douh-la-la- Pl. Litewski
18:40- Just Edi- Pl. Łokietka
19:20- Cyrk Dosole- Pl. Litewski
20:00- King Size- Pl. Litewski
21:30- Show Otwierające- Cirk Vost- Epicycle- Pl. Zamkowy
ok.22:00- Ogień na Fire Space- fire space- Park Ludowy
24:00- Renegade- namiot renegade- Park Ludowy
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

CGK - aplikacja mobilna